20.8 C
Скопје
05:13 - 15 јули, 2024

Синот на Николас Кејџ пак во затвор, се обидел да ја убие мајка си: Ја нападнал во лудило на ментална криза

Синот на познат актер во лудилото на менталната криза за малку ќе ја убиел својата мајка.

Вестон Кејџ, син на познатиот актер Николас Кејџ, е уапсен под сомнение дека физички ја нападнал неговата мајка, актерката Кристина Фултон. Инцидентот се случил неколку недели откако Кристина била видена со сериозни повреди на лицето. Според извештаите, Вестон (33) бил приведен во средата под обвинение за напад со смртоносно оружје.

Извори наведуваат дека Вестон ја нападнал својата мајка за време на ментална криза, што шокираше многумина, иако некои упатени тврдеа дека овој исход бил очекуван. Ова не е првпат Вестон да се најде во центарот на скандал; во 2017 година бил уапсен бидејќи возел под дејство на алкохол, предизвикувајќи сообраќајка и го напуштил местото на настанот.

Медиумите брзо реагираа на веста за апсењето на Вестон Кејџ, истакнувајќи ги неговите претходни проблеми со законот и потенцирајќи ја сериозноста на обвиненијата што сега се покренати против него. Се шпекулираше и дека неговиот татко Николас Кејџ платил кауција од 150.000 евра за да го ослободи својот син.

Откако интервенирале итните служби, актерката Кристина Фултон одбила да оди во болница и покрај сериозноста на повредите со кои се здобила. Оваа одлука привлече дополнително внимание кај јавноста, која се обиде да ја разбере динамиката на семејните односи и да разбере што довело до ваков трагичен настан.

Синот на познатиот Николас, роден е на 26 декември 1990 година. Тој е актер, музичар и продуцент, а тренирал и неколку боречки вештини.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....