20.8 C
Скопје
05:02 - 15 јули, 2024

Момчето од серијата „Алф“ пронајдено мртво, до него мртво и неговото куче

Семејството мислеле дека отишол да ги смени чековите за готовина, на 12 јуни, но кога не се вратил дома го пријавиле за исчезнат.

Актерот Бенџи Грегори, кој се прослави со улогата на момчето во светски познатата серија „Алф“, е пронајден мртов во својот автомобил во Аризона.

Грегори имаше 46 години, а како дете се прослави со улогата во хит серијата за просечно американско семејство кое го крие вонземјанинот Алф во нивната куќа. Оваа серија која и Македонците ја обожаваа беше исклучително популарна ширум светот, а Бенџи го глумеше Брајан Танер, помладиот син од семејството кој сакаше да игра и да се дружи со Алф.

Како што пренесуваат странските медиуми, актерот починал од топлотен удар во затворен автомобил, а неговото куче Ханс било пронајдено мртво до него.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....