20.8 C
Скопје
04:29 - 15 јули, 2024

Се породи ќерката на Џеј Рамадановски: Еве како се вика новороденото девојче на Марија Рамадановски

Марија Рамадановски, ќерката на починатиот пејач Џеј Рамадановски, денеска се породи и роди девојче.

Марија се породила со царски рез и таа и нејзиниот сопруг Стефан Давидовиќ првпат се остварија во улогата на родители.

Инаку, Андријана Томаниќ, која последните 20 години ги помина со Џеј, откри како се чувствува Марија по породувањето.

– Пресреќна сум. Добредојде Миа. Честитки за мама Марија и тато Стефан. Среќно раѓање Миа – рекла таа.

Марија и Стефан веста дека чекаат девојче ја објавија на 4 февруари годинава, кога го дознаа полот на бебето, а во чест на тоа одржаа мала прослава само за најблиските пријатели, а дотогаш Марија успешно ја криеше бременоста од јавноста.

Тие се венчаа минатата година во Белград, а Марија го зеде презимето на својот сопруг. Свадбената прослава се одржа во ресторан, а Марија тогаш донесе одлука да го заигра првиот танц со својот сопруг на еден од најголемите хитови на нејзиниот татко, Џеј.

Инаку, ќерките на покојниот Џеј Рамадановски, Марија и Ана, го поддржаа проектот на Александар Радуловиќ Фута за „Џеј трибјут бенд“.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....