31.8 C
Скопје
19:59 - 22 јули, 2024

„Се селиме во Кина“: Милош Биковиќ ја откри причината за неговата одлука

Српскиот актер Милош Биковиќ, кој со години гради паралелна кариера во Србија и Русија, најави дека дел од следниот период ќе го помине во Кина.

Актерот ги извести своите следбеници на социјалните мрежи дека заедно со екипата на филмот „Црвена свила“ се селат во Кина, каде што ќе снимаат кадри за споменатиот филм.

Кадрите за филмот „Црвена свила“ кои требаше да се снимаат во Русија се завршени, а целата екипа наскоро ќе отпатува за Кина.

„Го завршивме рускиот дел од филмот „Црвена свила“ и сега се селиме во Кина. Ќе го зачиниме филмот со аромите и атмосферата на далечниот исток“, напиша Биковиќ на Инстаграм со фотографија од сет.

Инаку, во филмот „Црвена свила“, Биковиќ глуми руски империјален агент кој работи за Комунистичката партија на Русија.

– Ќе снимам филм во руско-кинеска копродукција, чие снимање е веќе започнато. Филмот се вика „Црвена свила“ и ќе се снима во Кина и Русија. Играм руски империјален агент кој работи за Комунистичката партија на Русија. Тој се обидува да им помогне на пребеганите Кинези од Комунистичката партија на Кина и да им ги спаси животите бидејќи сакаат да ги елиминираат – изјавил Милош за „Информер“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miloš Biković (@bikovic)

Слични објави

(Видео) Ја покажа својата витка линија и стомачните: Николина Пишек заводлива во бело минијатурно бикини

Еспресо

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо
Се вчитува....