18.8 C
Скопје
15:32 - 20 април, 2024

Ознака : милош биковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Познатата Касандра пристигнува во Србија и ќе игра со Биковиќ во „Јужен ветар 3“: Улогата е посебна приказна, ова се деталите

Еспресо
Кораима Торес, актерката позната по животната улога на „Касандра“ во истоимената серија, одбележа еден период и ги освои срцата на гледачите кога ја глумеше познатата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова вреди повеќе од милион евра! Ѕирнете во луксузниот стан на Милош Биковиќ и Ивана во Москва

Еспресо
Српскиот актер Милош Биковиќ и неговата сопруга Ивана Малиќ неодамна станаа родители, а приватниот живот се трудат да го држат подалеку од очите на јавноста....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Јужен ветар 3“ ќе се снима во замокот на Драгана Мирковиќ! Милош Биковиќ пристигнува во Виена, ќе го видиме и синот на пејачката?

Еспресо
Снимањето на последниот дел од сагата „Јужен ветер“ се очекува да започне во текот на летото или есента оваа година во Виена, Австрија, а како...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Милош Биковиќ за терористичкиот напад во Москва: Време е на пост и Рамазан, да се молиме…

Еспресо
Сега е време на пост и Рамазан, да се молиме за жртвите, порача актерот Милош Биковиќ на својот инстаграм-профил и им понуди поддршка на семејствата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Покажаа колку се сакаат: Милош Биковиќ и сопругата разменија бакнежи во јавност

Еспресо
Српскиот актер Милош Биковиќ неодамна стана татко, неговата избраничка Ивана Малиќ роди син кој гордите родители го крстија Василије. Тие не ја кријат среќата и...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вака изгледа собата на синот на Милош Биковиќ: Малиот Василије има необичен кревет, а овие детали од домот на актерот се вистинска идила

Еспресо
Српскиот актер Милош Биковиќ и Ивана Малиќ уживаат во улогата на родители, а бебето Василије има прекрасно катче во нивниот заеднички дом. Милош и неговата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Сопругата на Милош Биковиќ објави емотивни фотографии со синот: „Животот овие денови“

Еспресо
Сопругата на актерот Милош Биковиќ, Ивана Малиќ, ужива во првите денови од мајчинството и не се дели од синот Василиј. Јавноста сега е воодушевена од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Ова е зградата во која живее Милош Биковиќ: Стан од половина милион евра, бесна „машина“ во гаражата

Еспресо
Актерот Милош Биковиќ неодамна стана татко. Со сопругата Ивана Малиќ и наследникот Василије, актерот се пресели во самиот центар на градот, а екипата на српски...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Нежна љубов: Милош Биковиќ првпат позира со синчето

Еспресо
Српскиот актер кој е многу популарен и во регионот, но и во Русија, Милош Биковиќ ја објави првата фотографија со новородениот син. Фотографијата ја сподели...
БалканВи ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Се огласи и Дмитриј Песков за случајот со Милош Биковиќ: „Ќе има многу други понуди“

Еспресо
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков е убеден дека српскиот актер Милош Биковиќ, по одлуката на американскиот ТВ канал HBO да го раскине договорот со него...