Tag : биковиќ

Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Сцена

Пријатно изненадување за Денот на вљубените: Милош Биковиќ и Бајага со заедничка песна(ВИДЕО)

Еспресо
Актерот Милош Биковиќ и славниот музичар Момчило Бајагиќ Бајага подготвија пријатно изненадување за Денот на вљубените – воочи премиерата на романтичната комедија „Хотел Београд“, денеска...
Балкан Кино Лајфстајл Сцена

Актерот Милош Биковиќ ја освојува Русија: Неговиот последен филм постави рекорд во гледаност! (ВИДЕО)

Еспресо
Филмот „Слуга“ во кој главната улога ја толкува славниот српски актер Милош Биковиќ, и официјално ги сруши рекордите на гледаност во Русија. Тамошните медиуми пренесуваат...