20.8 C
Скопје
04:02 - 30 јуни, 2022

Ознака : дом

Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Зна­че­ње­то на бо­и­те во до­мот: Црве­на­та е на до­ми­на­ци­ја и моќ, сината ги контролира негативните емоции

Еспресо
Иа­ко се­кој од нас има оми­ле­ни бои во кои ужи­ва во сво­јот дом, се­пак, прив­рза­ни­ци­те на фенг шуи има­ат по­се­бен став око­лу тоа, да­ли ток­му...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Свет Сцена

Кејт Мос живее на село, а фановите велат дека нејзиниот дом е идеално место за Џони: Дали Деп по бурниот период со Амбер би одбрал мирен живот во оваа приградска идила

Еспресо
Супермоделот на 90-тите, Кејт Мос преку својата долгогодишна кариера живеела во многу светски метрополи, но последните години својот мир таа го пронајде во селската идила на само...
Лајфстајл Секојдневие

Имате проблем со WIFI конекцијата во домот? Еве како да го решите проблемот без стручна помош

Еспресо
Ако рутерот ви се наоѓа во близина на некоја од овие работи, не е ни чудо што сигналот на безжичниот интернет ви е лош. Дебели...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Зошто Кејт и Вилијам одбраа да се преселат во мал дом со само 4 спални соби? Скромниот избор има неколку објаснувања, еве кои

Еспресо
Вилијам и Кејт летово ќе се вселат во нивниот нов дом. Ова е куќа со четири спални соби на имотот Виндзор. Војводата и војвотката од...
Лајфстајл Секојдневие

Со помош на овој трик, собните растенија секогаш ќе имаат доволно вода: Никогаш полесно, а цвеќињата ќе дишат

М.Р.
Прочитајте што треба да направите за вашите цвеќиња да имаат вода колку што е потребно во секое време.   View this post on Instagram  ...
Лајфстајл Секојдневие

Зошто постојано сме незадоволни од тоа што го имаме? Предлог рутина за секој следен ден да ви започне со насмевка

М. Р.
Набљудувајте ги децата и ќе забележите колку често тие се радуваат на ситниците – сончев ден, другари, мали подароци, животни… Секојдневно кај децата може да...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Извадете го стресот од домот со овие совети: Предмети и навики кои се скриен извор на негативна енергија

М.Р.
Во последно време, многу луѓе работат од дома и многу луѓе поминуваат многу време во меѓу „четири ѕида“, и не е изненадувачки што повеќе внимание...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

(Фото) Ѕирнете во преубавиот дом на Калиопи каде спомените се уметност, а уметноста – живот

Еспресо
Убава, паметна, скромна. И да, широкодушна. Особено кога се во прашање емоциите, нивното несебично давање, споделување и примање. Впивање. Оттука и спомените добиваат друга вредност....
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

КАКО ДА ЈА РАЗУБАВИТЕ ДНЕВНАТА СОБА СО МАЛКУ ПАРИ: Oдлични трикови иако буџетот ви е ограничен!

М.Р.
Бидејќи дневната соба е местото каде поминуваме најмногу време, сакаме да биде што е можно поубаво и пријатно. Се разбира, често пати имаме мегаломански идеи...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Питоми и диви Слајдер

Ќе ве разнежни приказната за Гвен и Катерина: Кучката-борец го победи туморот и си го најде својот дом

Еспресо
Малата црна убавица ГВЕН беше заловена пред неколку месеци од страна на заловувачкиот тим на ЈП Лајка. При нејзиниот прием во прифатилиштето на ЈП Лајка...