11.8 C
Скопје
22:38 - 23 април, 2024

Ознака : Бресквица

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Бресквица одговори на навредата на Карлеуша: „Подобро двојка, отколку нула“

еспресо
Јелена Карлеуша и Анѓела започнаа нова војна на естрадата. Јелена по неколку години се најде во улога на модно жири, а кога дојде време да...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо
Анѓела Игњатовиќ Бресквица стана една од најбараните пејачки на помладата генерација по Изборот за песна на Евровизија, каде што се претстави со песната „Орлово гнездо“....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Не може да биде пожешка: Бресквица го истакна меѓуножјето во минијатурно бикини

Еспресо
Младата пејачка Анџела Игњатовиќ – Бресквица се најде во центарот на скандал по учеството на натпреварот „Песна за Евровизија“ , каде настапи со песната „Орловско...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Бресквица го прослави второто место на луда забава: Видете колку сме среќни и благодарни

Еспресо
Пејачката Анѓела Игњатовиќ Бресквица го зазеде второто место на српската Евровизија, веднаш по Теја Дора. Иако Бресквица доби најмногу гласови од публиката, стручното жири најмногу...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Синот на Цеца, Вељко отворено против Теја Дора: Фанот на Бресквица мисли дека ова е страшно!

еспресо
Синот на балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко даде свое мислење за српската претставничка на Евровизија. Фаворитка на Вељко беше Анѓела Игњатовиќ позната како Бресквица,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ова е рајот на Бресквица, има базен на покривот од домот: „Луѓето не можат да сфатат дека некој ја сака својата приватност“

еспресо
Во саботата пејачката Анѓела Игњатовиќ, попозната како Бресквица, го освои второто место на изборот на песна за Евровизија во Србија, додека Теја Дора победи со...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо
По целата бура околу гласањето на изборот за песна на Евровизија во Србија, фановите на Анѓела Игњатовиќ Бресквица веруваат дека таа неправедно заврши на второто...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Во финалето на „Песна на Евровизија“ на Србија, победи Теја Дора со песната „Рамонда“, додека Ангела Игњатовиќ Бресквица и песната „Орлово гнездо“ го освоија второто...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Младата музичка ѕвезда Теја Дора победи на синоќешната „Песна на Евровизија 2024“ и таа оваа година ќе ја претставува Србија во Шведска со песната „Рамонда“....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Јована Јеремиќ се спореди со Бресквица: „На таквите им треба поддршка, бидејќи малкумина ги разбираат“

Еспресо
Една од главните фаворити за избор на песна на Евровизија во Србија е младата музичка ѕвезда Анѓела Игњатовиќ, попозната како Бресквица. Таа веќе некое време...