20.8 C
Скопје
18:37 - 30 мај, 2024

Ознака : настан

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Вознемирувачки настан: Четири хороскопски знаци горко ќе плачат до крајот на мај

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, на кои крајот на пролетта нема да им биде многу среќен. Ќе им се случи нешто што ќе ги...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Колку ќе заработи Ријана за настапот на Супер Боул? Одговорот е шокантен!

Еспресо
Се зголемуваат очекувањата и возбудата за финалето на Супер Боул, сега во неговото 57-мо издание: настанот ќе се игра (по македонско време) помеѓу недела 12...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Денес во 17 часот покрај клупата на Горан Стефановски: Низ дружење да се потсетиме на моментите од животот и делата на големиот драматург

Еспресо
Покрај клупата на Горан Стефановски во Дебар Маало, проследено со тивка акустична музика од бендот „Amniotic Fluid“, на 14 декември, со почеток во 17 часот,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета за првпат не дојде на Ројал Аскот, омилениот настан со коњи; на нејзино место – Чарлс и Камила

Еспресо
Кралицата Елизабета Втора не присуствуваше на нејзиниот омилен настан: отворањето на Royal Ascot 2022, петдневниот настан посветен на чистокрвните коњи и коњски трки, но и...
Наши ФациСлајдерСцена

(Фотогалерија) „Козметика Афродита“ прослави 50 години од своето постоење во Скопје

Еспресо
Во присуство на водечките дами од словенечкиот козметички бренд Афродита, Звонка Новак Хабот, заменик директорка, Јудита Железник, одговорна за односи со јавноста и Катја Посл,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Се огласи МАЈКА МУ на ВИЛ СМИТ: „Никогаш не сум го видела мојот син вака да полуди!“

Еспресо
Каролин Смит, 85-годишната мајка на актерот, раскажува за нејзината реакција на шамарот што нејзиниот син му го упати на Крис Рок за време на ноќта...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ОСКАРИ 2022: Изненадувачки триумф на CODA, еве ги сите победници на експлозивната церемонија

есппресо
Оскарите се вратија дома – односно во театарот Долби во Лос Анџелес – со церемонија која се обиде, барем делумно, да ја повтори славата од...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

15 ФАКТИ што веројатно не ги знаете за ОСКАРИТЕ: „Статуетката изгледа исто како мојот вујко Оскар!“.

еспресо
Дали знаевте дека… Официјалното име на наградата е Оскар за заслуги, но сите отсекогаш го нарекувале едноставно Оскар. Никој не знае од каде доаѓа името...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Предвидувањата за ноќта на ОСКАРИТЕ 2022: Фаворити за најдобра актерка нема, за најдобар актер е…

Еспресо
Какви се актуелните предвидувања на ноќта на Оскарите која ќе се случува во недела навечер? Кои филмови се фаворити за Оскар? Меѓу најголемите фаворити е омилениот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗОШТО КЕЈТ МИДЛТОН И ВИЛИЈАМ НЕ ДОЈДОА НА БАФТА: Принцот е покровител на настанот, а сепак отсуствуваше, еве ги хипотезите!

Еспресо
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не се појави на церемонијата на британските Оскари, и покрај тоа што принцот е покровител на настанот: Поради „ограничувања на...