2.8 C
Скопје
03:56 - 19 април, 2024

Ознака : заработка

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Еве колку заработи Александра Пријовиќ по пет концерти во Загреб: Вртоглава сума!

Еспресо
Александра Пријовиќ со своите пет спектакуларни концерти ги сруши рекордите на Арена Загреб, а сега почнаа да кружат информации за цифрата што ја заработила. Околу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Роналдо е крал на Инстаграм: Ја „згази“ Кајли Џенер, заработува 2,16 милиони евра по објава

Еспресо
Фудбалската суперѕвезда Кристијано Роналдо стана најплатената ѕвезда на Инстаграм, надминувајќи ја Кајли Џенер во однос на заработката; тој сега заработува 2,16 милиони евра по спонзорирана...
СветСлајдерСцена

„Смотаниот“ Бруклин Бекам минатата година заработил 5 милиони фунти, еве од што

Еспресо
Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам Бруклин минатата година заработил 5 милиони фунти од рекламни договори, пишува Daily Mail. Тој стана една од најбараните...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Шакира вртоглаво заработува со нејзините песни за Пике: Ѝ врнат милиони како дожд, еве колку!

М.П
Не требаше многу време за првата песна на Шакира насочена со стрели кон Пике, ‘BZRP Music Sessions #53’ да стане хит. Песната достигна дури 122...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

Колку ќе заработи Ријана за настапот на Супер Боул? Одговорот е шокантен!

Еспресо
Се зголемуваат очекувањата и возбудата за финалето на Супер Боул, сега во неговото 57-мо издание: настанот ќе се игра (по македонско време) помеѓу недела 12...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Вртоглава бројка: Еве колку принцот Хари (до сега) заработил од мемоарите

Еспресо
Откако принцот Хари и Меган Маркл ја напуштија Велика Британија, тие се соочија со сериозни финансиски тешкотии. Сепак, нивните финансиски загуби набрзо беа компензирани со...
СветСлајдерСцена

Колку Мараја Кери – кралицата на Божиќ, заработува од хитот „Сè што сакам за Божиќ си ти“

Еспресо
Како и секоја година, кралицата на Божиќ успеја да си го врати тронот. Мараја Кери веќе го започна своето искачување на врвот на Billboard Hot...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

„Топ Ган – Маверик“ во првиот викенд од прикажувањето заработи над 134 милиони долари: Најголем успех во 40-годишната кариера на Том Круз

Еспресо
По 36 години Том Круз повторно ги стави своите пилотски очила, се качи на воениот авион и се вивна на топ-листите на Холивуд. Кино салите...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

Откриваме: Kолку Констракта заработила досега од својот мегахит?

М.Р
Ана Ѓуриќ Констакта се пласираше на високото петто место на овогодинешниот Избор на песна за Евровизија. Претставничката од србија се стекна со голема популарноста претставувајќи...
СлајдерСценаФилм и ТВ

(ВИДЕО) БРОЈ ЕДЕН ФИЛМ ВО СВЕТОТ: Новиот Спајдермен руши рекорди во заработката

Еспресо
Овој викенд филмот на Sony, „Spider-Man: No Way Home“ ги надмина очекувањата на бокс офисот, со заработка од 253 милиони долари од 4.336 кина во...