23.8 C
Скопје
13:12 - 10 август, 2022

Ознака : Беовизија

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

Откриваме: Kолку Констракта заработила досега од својот мегахит?

М.Р
Ана Ѓуриќ Констакта се пласираше на високото петто место на овогодинешниот Избор на песна за Евровизија. Претставничката од србија се стекна со голема популарноста претставувајќи...
Балкан Слајдер Сцена

(ФОТО) Фановите на Констакта ја нападнаа Неда Украден: „Како не ти е срам?“

М.Р.
Неду Украден ја нападнаа дека е лицемер: Констракти не гласаше, а сега ја фалат Српската претставничка утре ќе настапи во втората полуфинална вечер на Евровизија,...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

КОНСТРАКТА открива: Евровизија не ја ни сонував! На Беовизија се пријавивме за промоција, а не за победа!

Еспресо
Додека се подготвува за Евровизија која ќе се случува следниот месец во Торино, српската претставничка Констракта престојуваше во Загреб каде откри повеќе непознати работи за...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

„СЕ РАЗОЧАРАВ, НО НЕ СУМ ДО ТОЛКУ ОЧАЈНА“: Сара Јо проговори за своите чувства за Беовизија

Еспресо
Сара Јовановиќ откри дека била разочарана кога не победила на Беовизија, a беше фаворитка. Но, понатаму таа открива и дека не мисли ништо лошо за Констракта....
Балкан Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер Сцена

КОНСТРАКТА ИСПРАТИ ПОРАКА ЗА ПОДДРШКА НА УКРАИНА: Секој нека ја толкува како што сака!

Еспресо
Српската музичарка Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, која победи во финалето за избор на песна која ќе ја претставува Србија на Евровизија во Торино испрати скриена...
Балкан Слајдер Сцена

СÈ Е СПРЕМНО ЗА ФИЛМОТ НА АЦА ЛУКАС: Бурниот живот на фолкерот на филмското платно

М.Р.
Последните денови познатиот српски пејач, Аца Лукас беше презафатен со подготовките за овогодинешната Евровизија, каде што верува дека ќе ја претставува Србија. Покрај тоа, бил...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ОВА СЕ ПЕСНИТЕ НА АЦА ЛУКАС, ГОЦА ТРЖАН, ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ… ЗА БЕОВИЗИЈА: Koj ќе ја претставува Србија на Евровизија?

М.Р.
На официјалниот „ЈуТјуб“ канал на Јавниот сервис на нашиот северен сосед, денес беа објавени композиции кои влегуваат во трката за претставување на Србија на овогодинешната...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ФОТО) ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ ВО ТРКА ЗА ПРЕТСТАВНИК НА СРБИЈА НА „ЕВРОВИЗИЈА 2022“: Песната има интересен наслов!

М.Р.
Италија е домаќинот на овогодинешниот избор на песна за Евровизија, а додека нашата земја се размислува кој да биде нашиот претставник за оваа година, нашиот...