-0.2 C
Скопје
05:53 - 29 јануари, 2022

Ознака : мода

Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) ПРВО ТОПЛЕС, А ПОТОА САМО СВИЛЕНА МАРАМА НА ГРАДИТЕ: Инстаграм профилот на Антониа Гиговска „гори“!

М.Р.
Нашата позната пејачка Антониа Гиговска постојано е во чекор со светските трендови. За нејзиниот изглед „од глава до пети“ се грижи професионален тим на стилисти од нашата...
Лајфстајл Свет Слајдер Стил

(ВИДЕО+ФОТО) ФРАЕРИ И ВО 7-МАТА ДЕЦЕНИЈА: Холивудски легенди зачекорија на модната писта на Прада

Еспресо
Холивудските легенди Џеф Голдблум и Кајл Меклахлан ги изненадија сите присутни на машката модна недела во Милано, кога и двајцата прошетаа како модели за Прада...
Свет Слајдер Сцена

ЗБОГУМ НИНО ЧЕРУТИ: Италијанскиот моден дизајнер почина на 91-годишна возраст

М.Р.
Познатиот италијанскиот моден дизајнер и претприемач Нино Черути почина во саботата на 91-годишна возраст, се вели во соопштението на италијанскиот семеен бизнис „Ланифицио Фратели Черути....
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Слајдер Стил Сцена

(ФОТО) МОДАТА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ НИЗ ГОДИНИТЕ: Незаборавни стилски моменти на холивудските ѕвезди

Еспресо
Уште од далечната 1944 година, холивудските ѕвезди ги „прошетуваат“ гламурозните тоалети и костуми на црвениот тепих на Златните глобуси. Секоја година е различна од претходната,...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) ЛУНА ИЛИ ДАМИАНО: На кој подобро му стојат комбинезонките на „шнирање“?

М.Р.
Прекрасната Луна Ристиќ е омилена кај помладата публика која ја следи како на социјалните мрежи така и на нејзините настапи. Деколтето на Луна го краси...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) АЛЕКСАНДРА АМБРОСИО ОБЛЕЧЕНА ВО БИКИНИ ЈА ЗАПОЧНА НОВАТА ГОДИНА: Бразилската манекенска ужива во родниот крај со своето момче

М.Р.
Поранешниот ангел на „Victoria’s Secret“ го прослави доаѓањето на новата година во бел костим за капење во својот роден крај. Алесандра Амбросио сподели фотографии на...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) СО СТИЛ ВО МОСКВА: Водителката Елена Стефановска празничните денови ќе ги помине во градот на династијата Романови

М.Р.
Вистинско уживање е да се следи профилот на нашата водителка, инфлуенсерка и продуцентка, Елена Стефановска, позната и како Елена – „Живот со стил“, по името...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) НАЈУБАВАТА ДИСКО ЗАБАВА: Дизајнерката Маја Кикириткова ја исполни желбата на својот син – јунак Лазар

М.Р.
Нашата позната модна дизајнерка, мајка и инфлуенсерка Маја Кикириткова, на својот инстаграм профил објави неодоливи фотографии од роденденската прослава на својот син Лазар. Кикириткова е...
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) МОДНИТЕ БОГОВИ ОД „ВОГ“ РЕШИЈА: Ова се најдобро облечените жени во 2021 година

И. Т.
Во годината која ги брои своите последни денови бевме сведоци на бројни модни листи, но кога истите се создадени од модната библија „Vogue“, тоа е...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Женски печат Слајдер

(РАЗГОВОР+ФОТО) ПАРЧЕ УМЕТНОСТ КОЕ СЕ ОДЗИВА НА ЗБОРОТ НАКИТ: Украсете го телото и духот со Котев Ксенија

М.Р.
Колку емоции се потребни за да се изработи едно парче накит? Само еден дизајнер го знае тоа. Дизајнерката Ксенија Котев освоена од сивилото на среброто...