7.8 C
Скопје
06:33 - 28 февруари, 2024

Ознака : мерилин монро

СветСлајдерСцена

Биографскиот филм за Мерлин Монро доби „Златна малина“: Лоша психолошка драма со нагласена сексуална содржина

Еспресо
Биографскиот филм за актерката Мерлин Монро „Blonde“ стана најлошиот филм за 2022 година според антинаградата „Златна малина“. Ја освои и номинацијата за најлошо сценарио, пренесува...
ВестиЕспресоСлајдер

Мерилин Монро на денешен ден во 1954 година ја сними сексипилната сцена во када за филмот „Седум години верност“ ВИДЕО

Еспресо
Се сеќавате на познатата сцена со када во филмот „Седум години верност“ со легендарната холивудска ѕвезда Мерилин Монро?  Кадарот е снимен на 2 ноември 1954...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Мерилин Монро била во љубовен триаголник со двајца познати мажи? Еве што е познато за романсата која деновиве ја интригира јавноста

еспресо
Животот на Мерилин Монро продолжува да ја фасцинира јавноста и 60 години по нејзината трагична смрт. Сега таа е повторно во центарот на вниманието благодарение...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Како Ана де Армас стана Мерилин Монро? Дојдов на аудиција, го прочитав текстот, но не разбрав ниту збор…

Еспресо
Ана де Армас 32-годишната Кубанка според многумина е една од најубавите актерки на денешницата, а последниве недели стигна во центарот на вниманието откако излезе новиот...
СветСлајдерСцена

И на Емили Ратајковски не ѝ се допаднал филмот за Мерилин Монро: Не ме чуди што уште еден филм прави фетиш од болката на жените, дури и кога тие се мртви

Еспресо
По низата критики кои пристигнаа на сметка на новиот филм за животот на холивудската дива Мерилин Монро, и Емили Ратајковски се придружи на групата незадоволни...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Што е вистина, а што фикција? Продолжуваат критиките за контроверзниот филм за животот на холивудската дива Мерилин Монро

Еспресо
Не стивнуваат критиките за новиот филм за Мерлин Монро, „Blonde“, кој се прикажува на Нетфликс. Филмот на контроверзен начин прикажува некои од најтрауматичните моменти во...
СветСлајдерСцена

(Видео) Ким Кардашијан ја повторува легендарната сцена на Мерлин Монро во тизер за ревијата на Долче и Габана

Еспресо
Бизнисменката и моделка Ким Кардашијан ја повтори легендарната фотографија на актерката Мерлин Монро во тизер за модната ревија на Долче и Габана. Таа го објави...
СветСлајдерСцена

Сцената со силување во филмот за Мерилин Монро ги налути гледачите: Режисерот ја брани својата одлука

Еспресо
Новиот филм на Нетфликс за Мерлин Монро, „Blonde“, ги вознемири гледачите поради сцената во која холивудската дива е брутално силувана, ни помалку, ни повеќе од...
ЕспресоСлајдер

Животната приказна за Мерилин Монро во Венеција, а на „Нетфликс“ на 28 септември ВИДЕО

Еспресо
Руссокоса“ („Blonde“) на Ендрју Доминик беше премиерно прикажан со 14-минутни овации на филмскиот фестивал во Венеција. Ана де Армас,  ја игра Мерлин Монро во оваа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пред 60 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Живот и смрт покриени со велот на мистеријата

Еспресо
На 5 август 1962 година Мерилин Монро е пронајдена мртва. Нејзиниот погреб, на 8 август на гробиштата во Меморијалниот парк Вилиџ Вествуд, бил приватен, а...