39.8 C
Скопје
17:26 - 19 јули, 2024

Ознака : blondie

Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Што е вистина, а што фикција? Продолжуваат критиките за контроверзниот филм за животот на холивудската дива Мерилин Монро

Еспресо
Не стивнуваат критиките за новиот филм за Мерлин Монро, „Blonde“, кој се прикажува на Нетфликс. Филмот на контроверзен начин прикажува некои од најтрауматичните моменти во...
СветСлајдерСцена

Сцената со силување во филмот за Мерилин Монро ги налути гледачите: Режисерот ја брани својата одлука

Еспресо
Новиот филм на Нетфликс за Мерлин Монро, „Blonde“, ги вознемири гледачите поради сцената во која холивудската дива е брутално силувана, ни помалку, ни повеќе од...