16.8 C
Скопје
04:21 - 20 мај, 2024

Ознака : македонска музика

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

Македонска вечер за почеток на „OFFest“: Добрила и Дориан Дуо и етно составот „PERIJA“ ќе настапат на првата фестивалска вечер

М.Р.
Отворањето на дваесет и првото издание на OFFest (1-4 јуни), односно првата фестивалска вечер, ќе биде целосно во знакот на домашните артисти. OFFest 2022 ќе...
Ви препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

НЕСУДЕНИОТ МАКЕДОНСКИ ПОП СО СРПСКА РОК ПЕСНА: „Реци ми“ е најава за албумот на Александар Џо Господов

М. С.
Џо е роден во Скопје 1996 година на 5ти мај, со музиката е од најрани нозе. Има свирено во многу бендови во нашата земја на...