22.8 C
Скопје
19:50 - 15 април, 2024

Ознака : фестивал

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Време е за џез: Ексклузивна, силна и возбудлива програма на 42.Скопски џез фестивал

Еспресо
Во четврток стартува 42. издание на Скопскиот џез фестивал кој ќе се одржи од 19 до 22 октомври. Грижливо селектираната програма, покрај императивот за одржување на високиот интернационален рејтинг на фестивалот и традицијата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

„Макфест“ 2023 во полн сјај: По 13 изведувачи во секоја од двете фестивалски вечери

Еспресо
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“ вчера ја одржа првата предфестивалска прес-конференција во хотел „Хилтон“ во Скопје. На настанот беа претставени сите детали и поединости околу одржувањето...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Познати деталите за забраната за влез на Бреговиќ во Молдавија: „Се наоѓа на државната листа поради проруски ставови“

Еспресо
На Бреговиќ минатиот викенд му беше забранет влез во Молдавија, а сега се објавени и деталите. Според извор близок до владата, кој во понеделникот бил...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Боно Вокс во Сараево: „Имам босански пасош, тоа ми е најголема чест“

Еспресо
Легендарниот музичар Боно Вокс се појави на црвениот тепих пред премиерата на филмот Kiss the Future со кој беше отворен 29. Сараевски филмски фестивал. Појавувањето...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ума Турман со синот на Кански филмски фестивал: Еве кој е Левон Хок, ист е како мама

Еспресо
Ума Турман присуствуваше на отворањето на Канскиот филмски фестивал 2023 година, вчеравечер, и тоа го направи во друшто со нејзиниот син Левон Хок, парадирајќи на...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Шерон Стоун со фатален изглед на Филмскиот фестивал во Саудиска Арабија: Фустан со „вау“ шлиц во уште посмела нијанса

Еспресо
Американската актерка Шерон Стоун го посети Меѓународниот филмски фестивал „Жените во филмот“ што се одржува во Саудиска Арабија. Фотографии од настанот се појавија на Daily...
ЕспресоСлајдер

Србија има ќар од над 220 милиони евра од Егзит – посетителите годинава удриле на трошење

Еспресо
Фестивалот Егзит (EXIT) донесе нови 19,7 милиони евра за економијата на Нови Сад и Србија, со што вкупниот придонес на фестивалот од неговото основање до...
ЛајфстајлСлајдерСтил

Скопски моден фестивал од трети ноември во Скопје Сити Мол

Еспресо
Втората сезона на манифестацијата ќе се одвива вкупно десет дена на нова локација во трговскиот центар, со три ревиски гала вечери и ексклузивен изложбен салон,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Филмскиот фестивал во Венеција ги најави ѕвездите: На црвениот тепих на Лидо ќе блеснат Хари Стајлс, Катрин Денев, Кејт Бланшет, Ана де Армас, Пенелоп Круз…

Еспресо
23 филма во конкуренција за Златен лав на 79. Филмски фестивал во Венеција. Со ѕвезди и многу очекувани гости: Хари Стајлс, Кејт Бланшет, Хју Џекман,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Видео) На Зеленски му фали уште „Макфест“, овојпат со порака на Гластонбери: „Русија ни го украде мирот“

Еспресо
Откако „прошета“ по речиси сите фестивали низ светот, украинскиот претседател Володимир Зеленски сега се појави со видео порака на фестивалот Гластонбери за да ги повика...