24.8 C
Скопје
10:35 - 15 јуни, 2024

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

57-годишната мексиканско-американска актерка Салма Хајек се појави на 77-от Кански филмски фестивал. Ѕвездата сподели фотографии од атмосферата на своите социјални мрежи.

Славната личност се појави на премиерата на Емилија Перез, музичка криминална комедија од 2024 година, напишана и режирана од Жак Аудиар. Една од улогите во филмот ја толкуваше пејачката Селена Гомез.

Салма за настанот на француската ривиера избра црн фустан со голи рамена, целосно покриен со светки. Фустанот од Ив Сен Лоран ја истакна фигурата на актерката. Хајек додаде масивен ѓердан и нараквица на фустанот, а во рацете држешемала чантичка од истата луксузна модна марка.

Сопругот на Салма, францускиот милијардер Франсоа-Анри Пино, е сопственик на групацијата компании Керинг и голем број од најпознатите модни брендови, меѓу кои Александар Меквин, Баленсијага, Бриони, Гучи, Пума, Волком, Ив Сен Лоран. Затоа, актерката често демонстрира облека од овие модни куќи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

„Златен час во Кан“, напиша мексиканско-американската славна личност.

Овојпат Салма во јавноста се појави без сопругот. Двојката е во брак од 2009 година и станаа родители на ќерката Валентина.

 

Слични објави

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо
Се вчитува....