21.8 C
Скопје
09:10 - 15 јуни, 2024

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

Вељко Ражнатовиќ не зборува толку често за приватниот живот, а сега ги изненади многубројните обожаватели.

Имено, Вељко откри засега непознати детали од својот живот и призна каков бил порано во споредба со сегашноста.

Неговите зборови направија хаос на социјалните мрежи, па додека едни го фалеа, други го осудуваа.

– Имав тотално поинаков ментален склоп од сега, имав некои погрешни идоли и слично – рекол Вељко, а потоа открил што го навело да си го промени животот од корен.

– Прво и основно, добра жена е половина од работата. Второ и најважно, стекнете малку вера и почнете да го читате Светото Писмо. Нема посебен совет освен тие две – рече тој, па додаде:

– Изберајте што жените и молете се на Бога – рекол Вељко, а неговата изјава предизвика бура на социјалните мрежи.

“Ужас. Но, изберете што жените…да беше барем малку нормален, ќе речеше изберете со КОГА ќе се ожените. Но…“,„Каде е тука дислајкот?”, „Дечкото е целосно на место”, „Не разбирам зошто толку го прозиваат“ се само некои од бројните коментари.

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....