21.8 C
Скопје
09:14 - 15 јуни, 2024

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

Немо призна дека му е одземена наградата – кристален микрофон, на Евровизија 2024 година. Пејачот се пошегува дека започнал сопствена истрага за оваа работа.

На победникот на Евровизија 2024 во Малме, швајцарскиот пејач Немо, му беше одземена фестивалската награда – кристален микрофон. Уметникот зборуваше за ова за време на радио пренос, чие видео беше објавено на Тикток.

Според Немо, организаторите му ја зеле наградата по фотографирањето и прес-конференцијата. Сега пејачот не е сигурен дали наградата ќе му биде вратена, бидејќи не биле дадени јасни ветувања односно насоки.

„Не знаеме што точно се случи, но таа (наградата кристален микрофон) не е во мојот куфер, па работиме да ја најдеме, навистина не знам каде е сега“, сподели победникот на Евровизија 2024 година.

Изведувачот се пошегува дека почнал да спроведува сопствена истрага. „Ми дадоа нова кога мојата се скрши, потоа ми ја одзедоа затоа што беше неофицијална награда, резервна“, ги објасни постапките на организаторите на Евровизија 2024 година.

@hitsradiouk

Everyone keep their eyes peeled pls xox @nemothingsss #eurovision #eurovision2024

♬ original sound – Hits Radio UK

Да потсетиме, Немо беше толку емотивен по прогласувањето на победникот на натпреварот за песна на Евровизија што ја скрши наградата на сцената. Пејачот не го ни испушти кристалниот пехар, туку едноставно го постави на бината, а тој се скрши. Речиси веднаш на победникот му дадоа уште еден стаклен микрофон, со кој позираше за фотосесијата.

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....