19.8 C
Скопје
02:30 - 18 јуни, 2024

Ознака : џез

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдер

Драган Теодосиев – НАЈДОБАР МЛАД МАКЕДОНСКИ ЏЕЗ МУЗИЧАР ВО 2023 ГОДИНА

Еспресо
Традиционалната награда што Скопскиот џез фестивал ја доделува за најдобар млад македонски џез музичар, годинава ја освои нашиот хиперактивен џез тапанар, импровизатор и композитор Драган...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Фото) Време е за џез: Ексклузивна, силна и возбудлива програма на 42.Скопски џез фестивал

Еспресо
Во четврток стартува 42. издание на Скопскиот џез фестивал кој ќе се одржи од 19 до 22 октомври. Грижливо селектираната програма, покрај императивот за одржување на високиот интернационален рејтинг на фестивалот и традицијата...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Во сабота во Галеријата на МКЦ: Изложба на фотографии на Оливер Белопета – „Поради џезот“

Еспресо
На 10 декември (сабота), во 19 часот во Галеријата на МКЦ ќе биде отворена изложбата на фотографии на Оливер Белопета „Поради џезот / Because of Jazz“. Оваа...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

УТРЕВЕЧЕР: Промоција на две музички изданија на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во кафе книжара „Буква“

Ј.К.Д
На 1 октомври (утревечер), во 20 часот во продолжение на фестивалот „Крај Вардарот Џез“ во дворот на кафе книжара „Буква“ ќе бидат одржани две слушачки промоции...
КултураЛајфстајл

Џез-фестивал во Прилеп на 27, 28 и 29 август

Еспресо
Во организација на здружението за субкултура ПП Џез Фестивал на 27, 28 и 29 август, на летната сцена од Центарот за култура „Марко Цепенков“ ќе...