5.3 C
Скопје
04:31 - 19 април, 2024

Ознака : Промоција

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „Ајде, снајке Пријо“, Брена меша на промоцијата на долна облека: Е, кај може без турбо фолк?!

Еспресо
Пејачката Лепа Брена вчеравечер организираше промоција на новите производи од сопствената модна линија Лејди Б. На настанот на кој присуствуваа бројни познати личности, Брена се...
UncategorizedВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Двојна промоција на Татјана и Новица: Ќе плачам во авион кога ќе си одиме за Австралија, ова ми е како сон

М.Џ.
Емотивна балада во која многу жени ќе се пронајдат е новата песна на фолк-пејачката Татјана Лазаревска, „Жена хероина“. Татјана и нејзиниот сопруг Новица Василевски, неколку...
Ви ПрепорачувамеИнтервјуНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Ивона Јо се расплака на промоцијата на новата песна: Сите партнери ми биле манипулативни

Милица Џаровска
За песната „Буквално“ рече дека е нејзина автобиографска, и дека е прва песна од нејзиниот нов живот. Пејачката Ивона Јо, го промовираше својот нов потенцијален...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На промоција на сликовницата „Пргав зајак“ од Пандалф Вулкански и Будимка Поповска

М.П
Во петок, 17 март, со почеток од 20 часот, во просториите на Галерија Метаноја (ул. Максим Горки бр.19) ќе се одржи промоција на сликовницата со...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Каде вечерва: На промоција на книгата „Луѓето, а не градот“ од Снежана Младеновска Анѓелков

М.П
Промоцијата на новото прозно дело „Луѓето, а не градот“ на Снежана Младеновска Анѓелков е закажана за вечерва, со почеток од 19:00 часот во КИЦ. Делото...
ЕспресоСлајдер

Вечерва промоција на книгата „Јазикот е чудна ѕверка“ на Марина Костова во Скопје

Еспресо
Книгата „Јазикот е чудна ѕверка“ на Марина Костова, ќе има промоција вечерва од 20ч во кафе-книжарницата Буква во Скопје. Промоцијата ќе биде во вид на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ЕВЕ како изгледа денес РАСТА после 8 месеци домашен притвор!

Еспресо
Популарниот српски рапер Стефан Ѓуриќ Раста денес пристигна на промоцијата на песната „Повратак у гето“. На промоцијата пристигна со автомобил БМВ, а не го криеше...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО МАРИЈА КОСТАДИНОВСКА: Да се пишува за деца е најтешко, децата се најригорозната читателска и слушателска публика

Ј.К.Д
Разговараме со Марија Костадиновска, дипломиран филолог, професионален едриличар и авторка на книгите за деца „Волшебните прегратки“ (2021) и на „Вистинска приказна за двете соседни кралства“...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО АЛМА РАСТОДЕР, писателка: Mоќна e поврзаностa што се создава меѓу детето и приказната

Јасмина Кантарџиева Димков
Утре, 17 март, ќе се одржи промоција на новата книга за деца и млади „Музеј на детството“ од авторката Алма Растодер (родена во Скопје, 1986.)....
БалканЖенски печатСлајдерСцена

На 17-ти март, во ресторан „Дион“ во Скопје: Концертна журка со „Амадеус бенд“

Еспресо
Најпопуларниот музички состав „Амадеус бенд“ кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, на 17-ти март, четврток,...