Tag : днк

Ви Препорачуваме Дома Сцена

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Панчо и Андреј во борба против коронавирусот: ДНК со концерт во живо, ама од дома!

Васко Спасоски
Нешто убаво, нешто малку поразлично, нешто за разбивање на монотонијата и за поткревање на расположението – момците од ДНК решија да подготват мало изненадување и...
Дома Сцена

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Лозано, Антониа Гиговска, ДНК и уште неколку други во номинираните!

Слободен печат
Од домашните меѓу номинираните се: ДНК, 2 Бона, Лина Пејовска, Антонија Гиговска, Александра Јанева, Влатко Лозановски, Боби Павловски, Дани, Калиопи, Сара Мејс… Гласањето за MAC...
Лајфстајл Сцена

ДНК гости на концертот на Сара Јо во Скопје – картите се распродадени! (ВИДЕО)

Igor
Дел од најавениот, саботен концерт на Сара Јо во клубот Станица 26 ќе биде и нашето најпопуларно рнб дуо ДНК, кое ќе има свој кус...
Лајфстајл Сцена

Панчо и Андреј од ДНК снимија спот, а во него Миа Костова во када (ВИДЕО)

Igor
ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе...
Лајфстајл Сцена

Панчо и Андреј од ДНК во песок до уши! (ФОТО)

Igor
Познатите аренби-изведувачи, Панчо и Андреј од ДНК веќе неколку дена во Анталија – Турција го снимаат најновиот видеоспот за новата песна која треба да излезе...
Лајфстајл Сцена

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor
Велат дека другарите се и во добро и во лошо секогаш заедно. За среќа аренби-артистот Панчо од ДНК овој пат беше на гости во Неапол...
Лајфстајл Сцена

ЕНРИКЕ ДОБИ БРАТ: Хулио Иглесијас официјално има девет деца

Igor
Шпанскиот суд донесе пресуда во која се утврдува дека 43-годишниот Хавиер Санчез Санто е биолошки син на пејачот Хулио Иглесијас, односно полубрат на Енрике. Цели...
Сцена Убавина

ДНК плетенката е најновата хит фризура (ВИДЕО)

Igor
Нова, хит, модерна и убава летна фризура за која ви нудиме комплетен туторијал како да ја направите. Погледнете го видеото и повеќе нема да размислувате...
Лајфстајл Сцена

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor
„Ромео и Јулија” е насловот на новата песна на ДНК! Музиката, текстот и продукцијата е на веќе докажаниот двоец Панчо и Лазар Цветкоски, додека аранжманот...