25.8 C
Скопје
13:16 - 14 април, 2024

Ознака : Панчо

Наши ФациСлајдерСцена

Виртуелен концерт на ДНК: Со купената „влезница“ му помагате на бендот во овие тешки времиња за нив!

Васко Спасоски
Со почеток во 20 часот во понеделник на 28.12.2020 дуото ДНК составено од Панчо и Андреј и нивниот бенд ќе го прослават нивното полнолетство со...
Наши ФациСлајдерСцена

Панчо и Огнен Здравковски најдоа нова работа, станаа пица-мајстори!

Васко Спасоски
Бидејќи музичката индустрија е една од најпогодените во светот, па и кај нас, пејачите, музичарите и сите оние кои се директно или индиректно поврзани со...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: За најдобриот диџеј: Несторовски и Трајковски му подарија дресови на Панчо!

Васко Спасоски
Познатиот музичар и диџеј, Панчо од ДНК вчера на социјалните мрежи се пофали дека добил дури три дреса од македонските репрезентативци Илија Нестеровски и Александар...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Панчо од ДНК по пласманот на фудбалерите на ЕП: Плачам, ми го исполнивте детскиот сон!

Васко Спасоски
Еден од најверните навивачи на македонските фудбалски репрезентативци вчера во историската победа над репрезентацијата над Грузија и пласман на Европското првенство во фудбал, беше еден...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Панчо и Андреј во борба против коронавирусот: ДНК со концерт во живо, ама од дома!

Васко Спасоски
Нешто убаво, нешто малку поразлично, нешто за разбивање на монотонијата и за поткревање на расположението – момците од ДНК решија да подготват мало изненадување и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Македонската естрада се плаши од коронавирусот: Едни ги откажуваат настапите, другите чекаат на сопствениците на локалите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поради корона-вирусот, Светската здравствена организација прогласи пандемија во целиот свет, нашите власти исто така прават сè што е во нивна моќ да го спречат ширењето...
ЛајфстајлСцена

Панчо и Андреј од ДНК снимија спот, а во него Миа Костова во када (ВИДЕО)

Igor
ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе...
ЛајфстајлСцена

Панчо и Андреј од ДНК во песок до уши! (ФОТО)

Igor
Познатите аренби-изведувачи, Панчо и Андреј од ДНК веќе неколку дена во Анталија – Турција го снимаат најновиот видеоспот за новата песна која треба да излезе...
ЛајфстајлСцена

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor
Велат дека другарите се и во добро и во лошо секогаш заедно. За среќа аренби-артистот Панчо од ДНК овој пат беше на гости во Неапол...