Tag : Панчо

Ви Препорачуваме Дома Сцена

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски
И додека дел од економијата почнува да се враќа во нормала, во нашата земја музичарите, уметниците и сите оние кои живеат од и за публиката,...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Панчо и Андреј во борба против коронавирусот: ДНК со концерт во живо, ама од дома!

Васко Спасоски
Нешто убаво, нешто малку поразлично, нешто за разбивање на монотонијата и за поткревање на расположението – момците од ДНК решија да подготват мало изненадување и...
Ви Препорачуваме Дома Сцена

Македонската естрада се плаши од коронавирусот: Едни ги откажуваат настапите, другите чекаат на сопствениците на локалите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поради корона-вирусот, Светската здравствена организација прогласи пандемија во целиот свет, нашите власти исто така прават сè што е во нивна моќ да го спречат ширењето...
Лајфстајл Сцена

Панчо и Андреј од ДНК снимија спот, а во него Миа Костова во када (ВИДЕО)

Igor
ДНК имаат нова песна. Станува збор за темата со наслов „Ние“, која стандардно излегува во исто време со спот. „Ние“ е со потписот на веќе...
Лајфстајл Сцена

Панчо и Андреј од ДНК во песок до уши! (ФОТО)

Igor
Познатите аренби-изведувачи, Панчо и Андреј од ДНК веќе неколку дена во Анталија – Турција го снимаат најновиот видеоспот за новата песна која треба да излезе...
Лајфстајл Сцена

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor
Велат дека другарите се и во добро и во лошо секогаш заедно. За среќа аренби-артистот Панчо од ДНК овој пат беше на гости во Неапол...