16.8 C
Скопје
08:14 - 22 мај, 2024

Ознака : тапанар

UncategorizedСветСлајдерСцена

ПОЧИНА ТАПАНАРОТ НА РОЛИНГ СТОУНС: Збогум, Чарли!

еспресо
Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс, почина на 80 -годишна возраст. Музичарот, кој наполни 80 години во јуни, беше член на рок групата од 1963...
БалканСлајдерСцена

Беше девојка на познатиот тапанар, љубовница на фудбалер, а Бајага и ги посвети двете најубави балади

Еспресо
Пејачката Алка Вуица неретко беше тема на бројни шпекулации, а многумина изнанди со признанието дека таа била и со оженет фудбалер. Нејзината прва љубов беше...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Почина Бил Рифлин, тапанарот на познатата група „R.E.M.“

Еспресо
Бил Рифлин, тапанарот на групата „R.E.M.“, почина на 59-годишна возраст. Причината за смртта на музичарот е рак, пренесува „Ролинг стоун“. Тажната вест за смртта на...
СветСцена

Тапанарот на Аеросмит го тужи бендот: Ова не му се случило на никого во групата досега!

Еспресо
Џои Крејмер, тапанарот на славниот рок состав Аеросмит, најави тужба против останатите членови на бендот поради малтертирање.  Тапанарот Крејмер е дел од Аеросмит уште од...