10.8 C
Скопје
19:37 - 20 април, 2024

Ознака : чарли вотс

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кому Чарли Вотс го оставил богатството од 35 милиони евра?

Еспресо
Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс, оставил огромно богатство зад сене. Богатсвото на Чарли Вотс што го оставил зад себе по смртта се проценува на...
СветСлајдерСцена

СТОУНСИ ГО ОДРЖАА ПРВИОТ КОНЦЕРТ ПО СМРТТА НА ЧАРЛИ ВОТС: „На сите толку многу што ни недостига“

Еспресо
„Ролинг стоунс“ го одржаа својот прв концерт по смртта на Чарли Вотс во вторникот вечерта, пишува „Би-Би-Си“. За време на настапот во Масачусетс, Мик Џегер...
UncategorizedСветСлајдерСцена

ПОЧИНА ТАПАНАРОТ НА РОЛИНГ СТОУНС: Збогум, Чарли!

еспресо
Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс, почина на 80 -годишна возраст. Музичарот, кој наполни 80 години во јуни, беше член на рок групата од 1963...