7.8 C
Скопје
21:10 - 20 февруари, 2024

Ознака : балади

БалканСлајдерСцена

Беше девојка на познатиот тапанар, љубовница на фудбалер, а Бајага и ги посвети двете најубави балади

Еспресо
Пејачката Алка Вуица неретко беше тема на бројни шпекулации, а многумина изнанди со признанието дека таа била и со оженет фудбалер. Нејзината прва љубов беше...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Кога ќе ја снема темнината и ќе остане само чиста мелодија: Топ 10 најдобри акустични хард рок песни! (ВИДЕО)

Еспресо
Иако се предигра во сите рок жанрови, а посебно во хард рокот, колку се гласни или брзи нивните рифови и колкава количина на темнина можат...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Една од најубавите балади на Балканот е создадена случајно, од очај за невозвратена љубов, а жената од насловот е жива и денеска! (ФОТО)

Еспресо
Една од најубавите балади во современата балканска поп култура е прекрасната „Селма“ во изведба на „Бијело дугме“, сараевскиот бенд кој ја вметна оваа нумера во...