Ознака : листа

Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Уживајте ова попладне – Листа со хит празнични песни, објавени оваа година!

Еспресо
Декември е месецот во кој лесно почнуваме да влегуваме во празничниот дух, ја китиме елката и се подготвуваме за новогодишните и божиќните празници. Духот се...
Филм и ТВ

Листа од 10 филмови кои ќе ви помогнат да се чувствувате подобро во домашниот карантин! (ВИДЕО)

Еспресо
Како резултат на моменталната ситуација поврзана со коронавирусот и пропишанитe мерки за претпазливост, следните неколку денови или можеби дури недели ќе ги поминеме во своите...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Кога ќе ја снема темнината и ќе остане само чиста мелодија: Топ 10 најдобри акустични хард рок песни! (ВИДЕО)

Еспресо
Иако се предигра во сите рок жанрови, а посебно во хард рокот, колку се гласни или брзи нивните рифови и колкава количина на темнина можат...
Лајфстајл

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Еспресо
Од вкупно 593 песни ги избраа најдобрите. Ова се 10-те најдобри песни според мислењето на „Guardian“. Дали се согласувате со нивната листа? 10. Fat White...
Лајфстајл

Кој е најбогатиот монарх во светот (ВИДЕО)

Igor
Арапските шеици мораа да го прифатат второто место на листата со најбогатите луѓе во светот, а британското кралско семејство не е толку богато колку што...