Tag : година

Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Имате уште малку време – 7 празнични филмови кои треба да ги погледнете пред Нова година

Еспресо
Новогодишните и божиќните празници секоја година се одлична прилика заедно со семејството да поминете квалитетно време. Топлото чоколадо и разменувањето на впечатоците за годината која...
Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Уживајте ова попладне – Листа со хит празнични песни, објавени оваа година!

Еспресо
Декември е месецот во кој лесно почнуваме да влегуваме во празничниот дух, ја китиме елката и се подготвуваме за новогодишните и божиќните празници. Духот се...
Свет Слајдер Сцена

Пејачката позната по скандалозното однесување призна: Половина година сум трезна

Еспресо
Пејачката по операцијата на гласните жици гостуваше во емисија во која откри дека сега навистина е трезна. Мајли Сајрус, позната по една од најекстремните трансформации...
Инспирација и совети

Селин Дион и на 51 година не престанува да ја шокира јавноста со провокативните модни комбинации (ФОТО)

Еспресо
Канадската пејачка Селин Дион во последно време често шокира со своите ексцентрични модни изданија кои често се граничат со добриот вкус. Иако ниту малку не...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Беше Џејмс Дин за својата генерација, сите го обожаваа: Една година без легендарниот Лук Пери (ВИДЕО)

Еспресо
Во чест на славниот актер, кој го паметиме по улогата на Дилан Мекеј во серијата „Беверли Хилс“, магазинот „People“ изработи емотивно видео… На денешен ден,...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Еспресо
Англиската кралица и покрај своите години не се откажува од обавувањето на кралските должности… Доколку сте се прашале во што се крие тајната за нејзината...
Астро Хороскоп

Што е тоа што треба да го пробате според вашиот хороскопски знак во 2020 година?

Еспресо
Секој знак е посебен и има свои одредени карактеристики. Овенот и Рибата нема да ги усреќат исти работи, но доколку ги набљудуваме поединечно, можеме да...
Свет Сцена

Нова година, нова љубов: Со кого се бакнува Лејди Гага? (ВИДЕО)

Еспресо
На почетокот на годината, додека беше во центар на вниманието поради промоцијата на филмот „Ѕвездата е родена“ во кој глуми со Бредли Купер, пејачката Лејди...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Јасмина Кантарџиева
Утринскиот новогодишен концерт на Виенската филхармонија е навистина прекрасен настан за почеток на новата година, кој традиционално се одржува од 1939. година и е нешто...
Астро Хороскоп

3-те хороскопски знаци кои ќе имаат најдобар почеток на новата 2020 година

Еспресо
За овие хороскопски знаци, новата година ќе донесе многу позитивна енергија и интересни промени. Тие конечно ќе ги постигнат сите нешта за кои едноставно не...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian