21:00 - 18 април, 2024

Ознака : Селин Дион

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Селин Дион зборува за својата здравствена состојба: „Еден од најтешките животни тестови“

еспресо
Популарната пејачка Селин Дион, која беше принудена да ги откаже повеќето концерти поради тешка болест, сподели за состојбата на своето здравје. Дион за ова проговори...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Селин Дион отворено за борбата со тешката болест: „Посакав да го документирам овој дел од животот“

Еспресо
Селин Дион добива документарен филм наречен I Am: Celine Dion, во кој искрено им зборува на фановите за својот живот. Канадската ѕвезда Селин Дион отворено...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Состојбата на Селин Дион е многу лоша, нема контрола над мускулите: „Она што ми го кине срцето е…“

Еспресо
Една година откако ја објави дијагнозата, пејачката Селин Дион веќе не може да контролира одредени движења на телото. Ова го потврди нејзината сестра Клодет Дион....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Селин Дион за првпат во јавност по четири години: Како изгледа во борбата со болеста?

Еспресо
Селин Дион се појави во јавноста за време на (изненадувачки) настап во Лас Вегас. На 55-годишната пејачка на хитот „My Heart Will Go On“ ѝ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Селин Дион со влошена здравствена состојба се сели во Канада: „Има страшни болки, едвај се движи…“

Еспресо
Специфичната болест од која боледува популарната пејачка Селин Дион, СПС, односно синдромот на вкочанета личност, зема се поголем замав. По целосното повлекување од сцената, Селин...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Сестрата на Селин Дион за страшната болест на пејачката: „Наместо да плачам за нејзината судбина, верувам дека животот ќе ѝ го врати она што таа го даде“

Еспресо
Музичката легенда објави дека ќе ја откаже светската турнеја за 2023 до 2024 година поради борбата со синдромот на вкочанета личност. Еве што треба да...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Селин Дион ги откажа сите настапи во 2023 и 2024 година поради здравствени проблеми: „Многу ми е жал што пак ќе ве разочарам“

Еспресо
Поп иконата Селин Дион денес ги откажа сите нејзини преостанати концерти закажани за 2023 и 2024 година, велејќи дека не е доволно силна за турнеја...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Што е синдромот на вкочанета личност од кој боледува славната Селин Дион: Грчевите траат од неколку минути до неколку часа

Еспресо
Долготрајната состојба го става пациентот во положба на „човечка статуа“, односно телото постепено се „закочува“ во цврста положба без можност за одење или зборување. Многумина...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Се претвори во жива статуа: Селин Дион откри дека боледува од страшна болест која погодува еден од милион луѓе

Еспресо
Селин Дион им се обрати на своите фанови со тажна вест. Пејачката на својот Инстаграм профил објави видео во кое вели дека боледува од ретка...
СветСлајдерСцена

Селин Дион денеска го слави својот 54. роденден, но од неа нема ни трага ни глас

Еспресо
Публиката и обожавателите се загрижени бидејќи Селин Дион исчезна од јавноста. Од октомври 2021 година, никој не слушнал ништо за неа. Странските медиуми во неколку...