7.8 C
Скопје
01:28 - 20 мај, 2022

Ознака : премиера

Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Премиера на претставата „Малиџано“ во Битола: Актерите неколку пати враќани на сцена со голем аплауз

Наташа Мустафа
Вчеравечер во Битола на големата театарска сцена „Благој Стефановски – Баге“, премиерно се одигра претставата „Малиџано“ во режија на Софија Ристевска Петрушева која за претставата...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА НА ЦЕЦА ГО „ЗАПАЛИ“ ПАРИЗ: Анастасија пеела до раните утрински часови, еве како изгледала забавата

Еспресо
Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ го имаше својот прв настап, а клубот во Париз бил преполн и се барала влезница повеќе. Публиката цела вечер пеела...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Сцена

(ВИДЕО) БОЈАНА СО НОВА БАЛАДА И СПОТ: Приказна за отсуството на емпатија во свет полн со предрасуди 

Еспресо
Секогаш доминантна и полна со изненадувања, Бојана Скендеровски повторно чекори цврсто на македонската естрада, со нова и моќна приказна трансформирана во емотивна мелодија. Видео записот...
Еспресо Женски печат Слајдер

ВЕЧЕРВА ВО МКЦ: Премиера на „ГЛУМиЦИ“ – нова театарска претстава на Артопија

Еспресо
Вечерва, со почеток од 21 часот, во МКЦ ќе се случи премиера на „ГЛУМиЦИ“ – новата претстава со колективно авторство од независното театарско здружение Артопија....
Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) СИТЕ ОЧИ ВПЕРЕНИ ВО ЛЕЈДИ ГАГА: Што се случува со нејзиното лице?

И.Т.
Сите очи се вперени во Лејди Гага која периодов го промовира нејзиното најново филмско остварување „House of Gucci“. Имено, неодамна се појави во Лос Анџелес...
Свет Слајдер Сцена

ОТКРИЈА ДЕЛ ОД ПРИВАТНОСТА: Џорџ Клуни како потрчко, Амал Клуни како кралица

Еспресо
За време на премиерата на филмот „The Tender Bar“, славната двојка Клуни проговоре за нивниот приватен живот за време на карантинот, а Амал откри дека...
Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН КАКО БОЖИЦА: Дел од кралското семејство заблеска на премиерата на 007

И. Т.
Принцот од Велс, Војвотката од Корнвол и Војводата и Војвотката од Кембриџ се појавија заедно на премиерата на најновиот Џејмс Бонд филм „No Time To...
Еспресо Женски печат Слајдер

МНТ НАСКОРО СО НОВА ПРЕМИЕРА: „Работи за кои не зборуваме“

Еспресо
На малата сцена во Македонскиот народен театар во тек се подготовките за најновата претстава „Работи за кои не зборуваме“, во режија на Нела Витошевиќ, а...
Uncategorized Еспресо Женски печат Слајдер

ДЕНЕС ВО МКЦ: Премиера на претставата „Дневна доза мазохизам“

Еспресо
Денес, 5. септември, во продукција на „Пресврт“, со почеток во 19:00 часот во Денсинг салата на МКЦ ќе биде одиграна премиерната изведба на претставата „Дневна...
Слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО | СПАЈДЕРМЕН No Way Home: Пристигна првиот официјален трејлер

Еспресо
Минатиот викенд започна да кружи клип на социјалните мрежи што изгледаше дека ги потврдува претпоставките од последниве месеци за Spider-Man: No Way Home. Иако клипот...