9.8 C
Скопје
01:57 - 15 април, 2024

Ознака : кајмак

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Гала црвен килим во Филхармонија: Премиера на „Кајмак“ на Манчевски истовремено во цела Македонија

Еспресо
Премиерата на „Кајмак“ во режија на Милчо Манчевски ќе се случи во среда, 16 ноември во Македонската филхармонија. Веќе од следниот ден, четврток, „Кајмак“ почнува...
ЕспресоСлајдер

Милчо Манчевски повторно нè носи во Јапонија со „Кајмак“

Еспресо
Денес, Милчо Манчевски повторно нè носи во Јапонија со неговиот најнов филм, „Кајмак“. Во меѓувреме светот дозна за Македонија преку неговите филмови. Тие ги пренесоа...
Дестинации и Дегустации

Бухтла со сирење и кајмак мека како памук

Igor
Колку пати од нешто што е слатко сте помислиле дека е солено или обратно… За подготовка на памук мека бухтла со сирење и кајмак потребно...