21.8 C
Скопје
18:15 - 30 мај, 2024

Ознака : марија

Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Запомнете го ова име, Марија Спасовска: Има „Минато“ што ветува блескава иднина

еспресо
Марија Спасовска има „Минато“ што ветува блескава иднина. Имено, „Минато“ е насловот на нејзината нова песна, во која  младата македонска пејачка продолжува да го турка својот омилен стил...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо
Вчеравечер се случи свадбата на ќерката на поранешниот претседател и премиер Бранко Црвенковски. Марија го кажа судбоносното „да“ на нејзиниот партнер, а сега сопруг, Дамјан....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Џеј го покажа стомакот во тесен црвен фустан: Блеска во бременоста

еспресо
Ќерката на починатиот пејач Џеј Рамадановски, Марија, неодамна откри дека е бремена. Таа до неодамна ја криеше бременоста од јавноста, а дури кога го дознале...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Џеј за филмот „Недела“: „Фалеше повеќе музика, премногу го имаше брат му Џамба“

Еспресо
Марија Рамадановски, ќерка на легендарниот пејач Џеј Рамадановски, ги сподели своите впечатоци за филмот „Недела“ кој се базира на животот на нејзиниот татко. Поминаа речиси...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Падна помирување: Јелена Карлеуша објави заедничка фотографија со Марија Шерифовиќ

Еспресо
Неодамна сите  медиуми во регионот пишуваа за тоа дека постои некаков конфликт меѓу Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша. Овие шпекулации станаа јавни откако пејачите престанаа...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

(Фото) Марија Шерифовиќ во новата година со срцепарателна порака: „Боже, фала ти за овие мали рачиња…“

Еспресо
Марија Шерифовиќ дефинитивно може да каже дека годината зад нас е нејзина. Освен што објави албум, пејачката ја доби и најважната улога во животот –...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Марија Шерифовиќ не штеди кога е наследникот во прашање: Само на ова дала голема сума пари!

jasmina.kantardzieva
Музичката ѕвезда Марија Шерифовиќ го донесе својот син Марио од Америка во Белград. Оттогаш деновите ги поминуваат во луксузен стан во населбата Белград на вода,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Џеј Рамадановски открива зошто не дошла на настанот за татко ѝ: „Не бевме поканети“

Еспресо
Премиерата на филмот „Недела“ за детството и почетокот на кариерата на Џеј Рамадановски се очекува на 6 декември, а пред неколку дена премиерно беше прикажан...
Наши ФациСлајдерСцена

(Фото) Роденденска торта, мини-концерт и специјална видео-честитка: Пејачката Марија Спасовска наполни 18. години!

Еспресо
Во светот на возрасните вчера зачекори младата музичка ѕвезда Марија Спасовска и официјално стана полнолетна. По тој повод таа организраше голема голема роденденска забава во еден...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетроСекојдневиеСлајдер

Што (не)треба да се прави на денот на Света Марија Магдалена

Еспресо
Денеска Православната Црква го почитува споменот на Светата мироносица Марија Магдалена. Таа беше поддржувач и следбеник на Исус Христос и го ширеше Божјото Слово меѓу...