13.8 C
Скопје
00:13 - 30 мај, 2024

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

Вчеравечер се случи свадбата на ќерката на поранешниот претседател и премиер Бранко Црвенковски. Марија го кажа судбоносното „да“ на нејзиниот партнер, а сега сопруг, Дамјан.

Младите синоќа прославиле во еден од најпознатите скопски хотели во строгиот центар на градот, додека како што пишува Курир на прославата ѝ претходела традиционална забава и земање на невестата од дома.

принтскрин

Убавата Марија носеше нежна, елегантна венчаница без дополнителни украсувања, а на косата – дискретна шнола која го заокружи природниот изглед и дискретната шминка.

Младоженците првиот танц го одиграа на песната „Љубовта е моја религија“ од Каролина Гочева и Владо Јаневски.

принтскрин

Потсетуваме, Бранко Црвенковски со поранешната дама на Македонија, Јасна, го има и синот Љупчо кој неодамна го направи Бранко горд дедо.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....