14.8 C
Скопје
22:47 - 29 мај, 2024

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

Астролозите во соработка со таролозите откриваат каков ќе биде месец мај 2024 година за претставниците на Зодијакот. Сите знаци нема да имаат среќа, но дефинитивно има среќници во месецот.

8 април, денот на затемнувањето на Сонцето, го означи крајот на пролетниот коридор на затемнувања на оската Овен-Вага, кој донесе многу промени во животот на секој од нас. Во исто време, во моментов се уште не знаеме како точно важниот период влијаел на претставниците на хороскопските знаци и четирите елементи. Ајде да откриеме за кои знаци затемнувањето донесе финансиски успех, што може да се очекува во мај.

Овен

Овенот може да очекува умерена заработка и среќа во навремено добивање на потребните информации! Ви претстои мирен период кој нема да биде значаен, но нема да донесе ниту сложени трансформации. Со еден збор, мај 2024 година е мирен и умерен период за вас, најверојатно во многу области од животот.

Бик

Биковите треба да бидат трпеливи и предвидливи за целиот период од мај 2024. Може да очекувате разни непријатни изненадувања на полето на финансиите: одбивање да се вратат долгови, понуди од измамници, неочекувани трошоци. Затоа внимавајте!

Близнаци

Слични ситуации имаат Близнаците и Биковите. Близнаците можат да ја прочитаат прогнозата за мај од нивниот соседен знак Бик (погоре) или едноставно да го прифатат фактот дека мај 2024 година за Близнаците е далеку од најдобриот период за трошење и купување, како и за авантури со пари. Директно сте под влијание на Меркур во знакот Риби (знакот во неговиот пад).

Рак

За Раковите, месец мај ќе започне со победнички марш во финансиските аспекти. Ќе има добар приход или голема заработувачка. Но, последните десет дена од мај ќе ве доведе до одредена стагнација на пари. Значи, подгответе се за активност во првата и втората декада од периодот.

Лав

За Лавот ситуацијата е токму спротивна: првите 3 недели од месецот ќе ве загрижат, но четвртата недела на мај ќе донесе добар приход или навистина профитабилен проект, важен договор, отплата на долг на кој одамна сте заборавиле и други можни задоволства на полето на финансиите.

Девица

За Девиците изобилството буквално им „трча“ в пресрет. Многу е веројатно дека вашата благосостојба ќе се манифестира во вашиот живот преку семејни врски или преку интеракции со вашиот круг на пријатели или поранешни колеги. Со еден збор, треба навреме да ја фатите среќата за опашка и се ќе биде во ваши раце.

Вага

Мај ќе донесе привремено опуштање за Вагите, па дури и некака резигнираност во однос на финансиите. Во секој случај, вака ќе започне овој месец за претставниците на знакот. Сепак, вторите десет дена од месецот ќе покажат нови изгледи, а третите – добар договор или профитабилно познанство. За Вагите мај ќе биде месец на важни потфати.

Скорпија

Скорпиите ќе се борат да нокаутираат голема сума пари или долгови од минатото. Поголемиот дел од мај ќе биде потрошен на овој процес. Но, резултатот ќе ги надмине очекувањата: ве очекува вистински кец на десетка! (големи пари).

Стрелец

Стрелците ќе имаат многу работа што целосно ќе ги окупира. Понекогаш Стрелецот ќе се префрли на забава, но сето тоа нема да им донесе големи пари на претставниците на знакот. Исто така, Стрелецот има можни службени патувања: ќе имате профитабилни патувања, без разлика на се.

Јарец

Јарците ќе бидат соочени со прашање за враќање на долгови или важни, а не најпријатни обврски. Ќе се забавувате многу и веројатно ќе се обидете да ги задржите двете страни на медалот кога е работата во прашање. Можеби ќе ви биде понудена втора работа или работа со скратено работно време: не одбивајте!

Водолија

Не ве очекува најпријатен период во однос на пари! Може да има дури и обиди за грабеж или кражба во продавница. Грижете се за вашите документи и внимавајте на вашиот паричник и банкарски картички.

Риби

Рибите конечно ќе ја преземат контролата над финансиската ситуација, па дури и ќе можат добро да заработат. Третите десет дена од месецот ќе донесат стагнација на пари. Можни се успешни службени патувања или запознавање нови луѓе кои ќе испаднат многу ветувачки во однос на нови можности за заработка.

Предодредени да бидат богати: На три хороскопски знаци парите им се лепат

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....