14.8 C
Скопје
22:41 - 29 мај, 2024

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

Овен

Овенот не може да застане тука, бидејќи вие можете многу повеќе. Продолжете да се развивате и да поставувате нови цели за себе. Тогаш ќе станете навистина успешна личност.

Бик

Денот ќе биде поволен за комуникација со најблиските. Поминете го во кругот на семејството и уживајте во меѓусебното друштво. Не ги игнорирајте потребите на децата, бидејќи денес ним особено ќе им требате.

Близнаци

На овој ден лесно ќе можете да дознаете некои нови информации, затоа задолжително посетете ги курсевите кои ги планирате долго време. Учењето странски јазици исто така ќе биде корисно.

Рак

Денес можете да направите импулсно купување кое нема да ви ја донесе очекуваната радост. Затоа, пред да направите нешто вакво, размислете сто пати. Уште подобро, воопшто не излегувајте од дома за да ги одржувате вашите финансиски средства под контрола.

Лав

Вашата самодоверба и харизма ќе ги енергизираат другите. Има луѓе околу вас на кои им е потребна помош и поддршка, а вие можете да ја пружите. На овој ден можете да промените нечие размислување и однесување.

Девица

Ве очекува успех во сите области од животот доколку почнете да внимавате на ситниците. Многу често се концентрирате на нешто глобално, пропуштајќи нешто мало, што е она што ја прави посебна оваа голема работа.

Вага

Понекогаш Вагите ги потиснуваат своите чувства за мирот на другите луѓе. Сепак, астролозите не ве советуваат да го правите тоа, бидејќи на овој начин нема да станете вистински среќни. Или барајте компромиси со луѓето или барајте нова средина која ќе ве разбере.

Шкорпија

Можете да ја зајакнете врската со вашиот парнер/ка ако ги одложите сите работи за подоцна и го поминете овој ден само вие двајца. Можеби на партнерот му недостасува вашето внимание, поради што се чувствува бескорисен. Време е да се поправи ситуацијата.

Стрелец

Астролозите ве советуваат овој ден да бидете порационални. Тоа што имате голем оптимизам е добро, но понекогаш ве спречува трезвено да ја процените ситуацијата. Очилата во розова боја можат многу да ве повредат денес.

Јарец

Јарците треба да покажат одлучност. Ако преземете иницијатива и го правите она што треба да го направите, наскоро ќе го добиете она што го сакате. Времето не треба да го чекате со скрстени раце, бидејќи вие самите сте ковач на сопствената среќа.

Водолија

Во недела нема да ви наштети да почнете да се занимавате со спорт. Астролозите велат дека физичката активност може психички да ве опушти и да го тонизира вашето тело, бидејќи летото наскоро доаѓа.

Риби

Препорачливо е да поминувате повеќе време на свеж воздух, бидејќи така ќе можете да ја расчистите главата и да размислувате за вредностите. Одвојте време, само уживајте во секој момент.

Неделен хороскоп, од 15 до 21 април: Нови познанства за Раковите, шанса за Близнаците, проблеми за Рибите…

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....