25.8 C
Скопје
18:08 - 25 јуни, 2024

Неделен хороскоп, од 15 до 21 април: Нови познанства за Раковите, шанса за Близнаците, проблеми за Рибите…

Овен- можна промена на работно место

За Овенот, препорачливо е првата половина од неделата да ја посветите на семејните и домашните работи. Областа на финансиите и финансиската состојба на семејството исто така ќе бараат внимание. Ќе мора да вложите одредени напори за да ги затворите постоечките проблеми. Втората половина од неделата ветува дека ќе биде социјално активна и исполнета со настани – и на работа и во вашиот личен живот. Викендот треба да го поминете со пријателите, да имате пријатни разговори и да разговарате за актуелните проблеми. Здравјето ветува дека ќе биде добро, а финансиската состојба ќе се подобри поблиску до викендот. За време на викендот ќе се појават можности за промена на вашето работно место или поле на активност, но не без помош на пријатели или познаници од вашиот близок круг.

Бик-материјални трошоци

Во првата половина од неделата, Бикот ќе мора да се справи со непријатните последици од постапките на роднините или децата. Родителите ќе бидат принудени да потрошат многу време за да ги израмнат неволјите во кои се најдоа најблиските, а зголемената раздразливост поради тоа ќе биде многу вознемирувачка. Втората половина од неделата ветува дека ќе биде попросперитетна и помирна. Здравјето може да биде комплицирано од психосоматски симптоми, кои, сепак, ќе се смират до викендот. Финансиската страна на животот ќе бара значителни трошоци за најблиските или роднините, но овие принудни инвестиции ќе донесат подобрување на микроклимата во семејството, а искрената благодарност од најблиските ќе го подобри расположението на самите претставници на земјиниот знак. Барем дефинитивно нема да мора да се жалат за нивните материјални загуби.

Близнаци- период на можности и шанси

Претставниците на знакот ќе бидат активни во главните области – професијата и личните односи. Иритацијата за работните работи и интеракциите со колегите во првата половина од неделата брзо ќе отстапат место на мирно и прибрано расположение. Многумина може да добијат понуди да го променат местото на работа или секторот и затоа ќе мора да направат корекција на односите или интеракциите со колегите/и или партнерите. Здравјето може да биде подложно на настинки, затоа треба да се грижите за себе, да се облекувате соодветно и да ги исфрлите ладните пијалоци од исхраната. Финансискиот сектор ќе ве воодушеви со можности за дополнителна заработка, кои ќе треба што поскоро да ги искористите.

Рак-нови познанства

Раковите ќе мора да ја покажат сета своја упорност и трпение за да ги постигнат сегашните цели. Ова ќе биде особено важно за професионалната сфера: бизнисмените ќе се соочат со тешки преговори и тешки интеракции со властите и финансиските структури. Вработените ќе бидат принудени да трошат време на интригите на своите колеги, да се вклучат и да ги држат своите позиции со сите сили. Патем, дефинитивно ќе ги има сите шанси за успешно решавање на сите прашања и проблеми, па Раковите крајот на неделата ќе го дочекаат со самозадоволен став и пријатни емоции. Здравјето ветува дека ќе биде постојано добро, а финансиската сфера нема да предизвикува грижи. Романтичната страна на животот ќе ги воодушеви сингл- претставниците на овој воден знак со нови познанства, важни датуми и внимание.

Лав-во центар на вниманието

Во текот на целата недела Лавовите ќе бидат во емотивно возвишена состојба и ќе се најдат во центарот на вниманието, привлекувајќи нови фанови и обожаватели. Ова е добар период за оние кои се занимаваат со научно поле – тука ги има сите шанси јасно да се изразат и да ги монетизираат своите прогресивни идеи или откритија. Финансиската страна на животот ќе ви овозможи да направите одамна задоцнет шопинг за време на викендот, а набавките ќе ве воодушеват и ќе ви бидат корисни. Родителите ќе поминуваат повеќе време со своите деца, уживајќи во заеднички игри или едукативни програми. Здравјето може малку да се влоши за претставниците на огнениот знак зависни од временските услови во првата половина од неделата, а романтичната сфера на животот ќе остане на претходните позиции.

Девица-продуктивна недела

На Девиците им претстои продуктивна недела, чии резултати директно ќе зависат од вложените напори. Бизнисмените ќе имаат можности да ги подобрат своите работи, додека вработените ќе уживаат во работниот процес – се ветува дека се ќе оди според планот и навреме. Здравјето може малку да ослаби во првата половина од неделата, кога има ризици од настинки и пореметувања во функционирањето на кардиоваскуларниот систем. Романтичната сфера ќе ги воодушеви Девиците – и оние кои се сингл и оние кои се во врски. Првите ќе имаат средби, флертување и интересна комуникација, а вторите ќе имаат хармонична интеракција со својата сродна душа. Финансиската состојба ќе остане на нивото од претходната недела, без влошување.

Вага-конфликти со партнерот

Вагите ќе бидат задоволни и од финансиската состојба и од професионалната сфера. Но, кога станува збор за романтичната страна на животот, тоа ќе стане многу покомплицирано. Семејните претставници на знакот може да имаат сериозни конфликти со своите партнери поради несогласувања во однос на заедничката иднина, заедничките цели и задачи, како и начинот на живот. Слободните луѓе ќе доживеат зголемени меѓусебни претензии со обожавателите, раздразливост и премногу критичка перцепција за луѓето од нивниот близок круг. Што се однесува до здравјето, тоа може да се влоши кај Вагите кои имаат хронични ендокрини или кардиоваскуларни проблеми. На крајот на неделата може да се појават можности за преселување или промена на работното место.

Скорпии-промени

Скорпиите ќе бидат активни, полни со идеи и инспирација. Многу претставници на овој воден знак ќе имаат голема шанса да ја променат судбината на подобро. Тоа може да бидат средби кои ќе го променат животот, неочекувани можности или уникатни идеи од саканите. Здравјето ветува дека ќе биде добро, но сепак вреди да се грижите за мускулно-скелетниот систем. Финансиската состојба ќе претрпи промени и во насока на зголемување на дојдовниот готовински тек. Дарежливоста кон саканите и оние на кои им треба брзо ќе даде позитивен одговор од Универзумот, дозволувајќи им на Скорпиите да бидат помалку сомнителни и критични. Романтичната сфера, исто така, ќе почне да добива на интензитет – и со оние кои се допаѓаат и предизвикуваат пријатни емоции.

Стрелец

Стрелецот интензивно ќе ги решава тековните проблеми, од кои повеќето се поврзани со секојдневните проблеми и прашања. И пронајдените решенија нема секогаш да бидат пријатни и тешко дека ќе ги задоволат сите заинтересирани страни. Сепак, деновиве сигурноста во оваа фаза од животот ќе биде поважна, па секоја донесена одлука ќе се смета за добра. Финансискиот сектор ќе се подобри во втората половина од неделата, а здравјето и благосостојбата ќе останат стабилни. Романтичната страна на животот ќе биде пријатна: осамените Стрелци ќе претпочитаат интересна комуникација со нови пријатели и обожаватели.

Јарец-важен избор на работа

Јарците првата половина од неделата ќе ја поминат во удобна емотивна состојба. Многу нерешени проблеми ќе имаат можност да станат затворени, а за ова практично нема да се бара ништо од самите претставници на знакот. Пријателите ќе ве воодушеват со интензивна комуникација на интересни теми, а блиските ќе бидат внимателни и грижливи. Втората половина од неделата радикално ќе се разликува од првата, а тука на прв план ќе дојдат професионалните проблеми кои можат да се решат само со правење важен избор. На Јарците им се препорачува викендите да ги поминуваат во природа, по можност во близина на вода.

Водолија-пријатни изненадувања

Неделата ќе донесе пријатни изненадувања и впечатоци за Водолиите. Финансиската ситуација ќе биде стабилна, дури и со изгледи за подобрување. Здравјето веројатно нема да предизвика проблеми: умерената физичка активност на свеж воздух ќе ја подобри вашата благосостојба и ќе додаде оптимизам. Во својата работа ќе треба максимално да ги покажете своите способности и таленти, што најмногу позитивно ќе влијае на вашата кариера и на ставот на менаџментот. Интеракцијата со колегите исто така ќе биде продуктивна – ќе ви овозможи да ги решите сите прашања и проблеми, да добиете сеопфатни информации и потребна помош. Романтичната сфера може да израдува многу Водолии со пријатни и неочекувани изненадувања во втората половина од неделата.

Риби-комплицирана недела

Рибите ќе бидат растргнати меѓу работните и семејните работи во поголемиот дел од неделата. Последново може да бара итна и решителна акција, патување, посети на одговорни лица, адвокати за консултации, како и финансиски трошоци. Професионалната сфера ќе биде богата и со обемот на работа што заостанала, а која ќе мора да ја завршите сами, без да сметате на помошта од колегите. Вториот дел од неделата дури ќе интригира и ќе се обиде да ги компромитира Рибите во очите на нивните претпоставени. Најдобрата тактика во овој период ќе биде смиреност, контрола на емоциите и цврсто бранење на своите позиции – и во работата и во семејните работи. Здравјето ветува дека ќе биде стабилно, но хроничните ендокрини заболувања треба да се држат под посебна контрола.

Предодредени да бидат богати: На три хороскопски знаци парите им се лепат

Слични објави

Осамна мистериозна, последна објава на Шифти Шелшок: Ја објавил непосредно пред смртта

еспресо

„Ме заболе, нека прават што сакаат!“: Дарко Лазиќ бесен за гласините дека мајка му се омажила

Еспресо

„Мојот развод е мојата најголема победа“: Јована Јеремиќ искрено за бракот со српскиот политичар

Еспресо

Јелена Карлеуша искрено за односот со Душко: „Кармички, немам мир во животот…“

еспресо

(Видео) Длабоко деколте и шлиц до колкот: Ќерката на Харис Џиновиќ во никогаш попровокативно издание

Еспресо

(Фото) Ситно брои до породувањето: Бремената водителка на „Ѕвездите на Гранд“ живее во невиден луксуз

Еспресо
Се вчитува....