13.8 C
Скопје
23:12 - 29 мај, 2024

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

И покрај тоа што неговиот татко и снаа се соочуваат со сериозни здравствени проблеми, тоа не го спречи принцот Хари да позира со насмевка на поло-натпреварот, на кој присуствуваше со сопругата Меган Маркл.

Принцот Хари и Меган Маркл завчера се појавија во шик летно издание на кралскиот поло натпревар на Флорида.

И се ќе беше во ред, доколку поранешните вработени членови на кралското семејство не ја наведоа желбата за приватност и помалата медиумска експонираност како една од причините за повлекување од своите позиции.

Изгледа дека војводите од Сасекс сепак сакаат да се фотографираат, па до настанот тргнале насмеани, рака под рака, а потоа трпеливо позирале. Меган во оваа прилика облече беж секси фустан  што наиде на многу негативни коментари на социјалните мрежи.

„Мислевме дека е приморана да носи еднолични беж тонови за да не се истакнува во кралското семејство, а сега не излегува од овие нијанси“, „Високи потпетици за на трева на поло натпревар. Не, никако?“, се дел од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ExtraTV (@extratv)

За тоа време, принцот Хари се обидуваше да се вклопи во модниот избор на неговата сопруга, па и тој облече бели панталони и кошула, а додаде и јакна во нијанса на нејзиниот фустан. Двојката изгледаше видливо расположена, и покрај настаните во Англија и сериозните здравствени предизвици низ кои минуваат неговата снаа Кејт Мидлтон и таткото, кралот Чарлс.

„Мислевме дека рекоа дека не им се допаѓа медиумското внимание? И затоа се повлекуваат…“, „Изгледаат прилично среќни поради сето она што му се случува на неговото семејство во моментов“, „Што е со желбата да не биде изложен на медиумите?” беа само дел од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by alexandra ☾ (@meghanmarlke)

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....