21.8 C
Скопје
19:17 - 29 мај, 2024

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Како што дознава српски „Курир“, Ненад Маринковиќ Гастоз пет дена се наоѓа во притвор во Тајланд.

Српскиот рапер, попознат по учеството во реални емисии, се обидел да излезе, но не успеал во тоа. Требало да плати казна, но навел дека нема пари, по што бил приведен. Не е познато колку дена ќе биде зад решетки за недозволени супстанции.

Инаку, Гастоз со години оди на оваа егзотична дестинација и не му е првпат да доживее непријатност.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #GSTZ | Gasttozz Licno (@gasttozz)


Раперот бил сопрен од рутинска контрола додека возел, кога било констатирано дека бил под дејство на алкохол и недозволени супстанци. па веднаш бил приведен.

Инаку, Тајланѓаните ја дочекуваат Новата година како и остатокот од светот на 31 декември, но покрај овој празник имаат и свој традиционален празник кој се одржува од 12 до 16 април и се нарекува Сонгкран, попознат како тајландска Нова година, а со оглед на тоа што Гастоз е приведен пред неколку дена, тоа значи дека овој празник го поминал зад решетки.

Гастоз веќе извесно време престојува во Тајланд, од каде редовно споделува фотографии и видеа на својот инстаграм-профил.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by #GSTZ | Gasttozz Licno (@gasttozz)

Слични објави

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо

Српскиот патријарх го прими Никола Роквиќ: „Многу сум среќен што во нашата нација има поединци како него“

Еспресо
Се вчитува....