17.8 C
Скопје
17:17 - 3 март, 2024

Ознака : меган

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Меган Маркл и принцот Хари заедно на црвениот тепих: Војвотката воодушеви од изборот на фустан

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари синоќа се појавија на црвениот тепих во Јамајка на премиерата на филмот „Боб Марли“. Парот зачекори рака под рака на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари и Меган Маркл ги поддржаа Кејт Мидлтон и кралот Чарлс Трети кои се во болница

Еспресо
Британскиот монарх ја лекува зголемената простата. Во меѓувреме, неговата снаа направи операција на стомакот. Принцот Хари и Меган Маркл испратија пораки до Кејт Мидлтон и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета Втора беше многу лута на Хари и Меган Маркл: Го искористиле името без да ја прашаат!

Еспресо
Во јуни 2021 година, војводите од Сасекс го дочекаа своето второ дете, ќерката Лилибет Дијана. Првиот дел од името има врска со нејзината прабаба. Кралицата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо
Колумнистката тврди дека принцезата од Велс достоинствено поминува низ критиките, а нејзината популарност само расте. Колку повеќе Омил Скоби, кој е опишан како официјален гласноговорник...
СветСлајдерСцена

Принц Хари и Меган Маркл се селат во Холивуд: Бараат дом со голема приватност и безбедност

Еспресо
Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл имаат намера да се преселат во Лос Анџелес, пренесува порталот ТМЗ. Извори блиски до парот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Каков пресврт: Принц Хари и Меган Маркл му честитаа роденден на Чарлс, синот се чул со татка си!

Еспресо
Добро упатени извори тврдат дека принцот Хари завчера разговарал со својот татко, кралот Чарлс III и му го честитал 75-тиот роденден. Тоа беше нивниот прв...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Хари го прослави својот роденден со Меган во Германија: „Се шокирав кога ги видов во мојот ресторан…“

Еспресо
Принцот Хари, кој наполни 39 години, го прослави својот роденден во друштво на сопругата Меган Маркл и неговите асистенти во германскиот ресторан „Im Goldened Kessel“...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Семејството Маркл: Што не е во ред со најблиските роднини на војвотката Меган

Еспресо
Семејството на Дијана Спенсер ја направи хероина на една од најтрагичните приказни на 20 век. Семејството на Кејт Мидлтон, од друга страна, и помогна на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари и кралот Чарлс одредиле датум за „мировни разговори“: Крај на врската со Меган Маркл?

Еспресо
Британскиот крал Чарлс Трети (74) и неговиот најмлад син, принцот Хари (38) треба да се сретнат на „мировни разговори“ на 17 септември 2023 година, известуваат...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принц Хари ќе снима без Меган: Заминува во Африка за документарец за Нетфликс

Еспресо
Принцот Хари овојпат ќе дејствува сам. Војводата од Сасекс „планира да сними нов документарен филм за неговата сакана Африка без Меган“, пишува „Пејџ сикс“. Меган...