27.8 C
Скопје
18:09 - 14 април, 2024

Принцот Хари и Меган Маркл очекуваат извинување од Кејт Мидлтон: „Децата не им се виделе…“

Според британски „Мирор“, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл би сакале Кејт Мидлтон да им се извини.

Кралскиот експерт и автор Том Квин рече дека принцот Хари сака да ги подобри односите со своето семејство, но очекува неговите роднини да побараат прошка од него.

„Тој сака да склучи мир со својот брат за децата да имаат некаков однос, но тој и Меган сепак мислат дека Вилијам и Кејт треба прво да се извинат за понижувачкиот однос кон нив“, вели Том Квин.

Експертот додаде дека принцот Хари веќе навестил дека доколку добие извинување, ќе биде подготвен да му прости на семејството. Но, според Квин, „тоа нема да се случи“.

Писателот исто така забележал дека војводата од Сасекс им рекол на своите пријатели дека е вознемирен поради лошите односи со неговата внука и внуци. Според Квин, принцот Хари особено жали што неговата ќерка Лилибет и синот Арчи немаат никаков контакт со децата на неговиот брат Вилијам: Џорџ, Шарлот и Луис.

На 22 март, Кејт Мидлтон јавно изјави дека моментално ги поминува раните фази на превентивна хемотерапија. Принцезата рече дека ракот бил откриен за време на тестовите направени по абдоминална операција. Новинарите објавија дека принцот Хари и Меган Маркл дознале за болеста на Кејт Мидлтон преку телевизија.

(Фото) Лазар Ристовски со четири децении помладата партнерка уживаат на Малдиви

Слични објави

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо
Се вчитува....