12.8 C
Скопје
17:18 - 23 април, 2024

Вујкото на Кејт Мидлтон јавно ја навреди Меган Маркл: „Девојката што се смее нема да трае вечно“

Вујкото на принцезата Кејт Мидлтон, Гери Голдсмит, јавно ја навреди војвотката Меган Маркл во интервју за „Сандеј тајмс“.

Гери Голдсмит ја критикуваше Меган Маркл, нарекувајќи ја „девојката што се смее“. Тој, исто така, ја доведе во прашање долговечноста на нејзиниот брак со принцот Хари.

„Да се ​​разбереме: девојката што се смее нема да трае вечно, нели? Мислам таквите се непостојани. И мислам дека таа има многу лошо влијание врз Хари и врз нашата земја“, рече Голдсмит.

Вујкото на Кејт Мидлтон во интервјуто се потсети и како Меган Маркл ги обвини членовите на кралското семејство за расистички изјави. И покрај тоа што војвотката не именуваше никого конкретно, јавноста претпоставуваше дека станува збор за Кејт Мидлтон и кралот Чарлс Трети од Велика Британија.

„Помислата за насмеана девојка која Кејт ја нарекува расист ме прави бесен. Кејт ги знае корените на своето семејство и е горда на нив. Жал ми е, но девојката што се смее не е добра личност“, изјави Голдсмит.

Понатаму во интервјуто, вујкото на Кејт Мидлтон ги осуди Меган Маркл и принцот Хари за „бркање на американски долари“ користејќи го името, односно титулите на кралското семејство.

На 22 март, принцезата од Велс официјално објави дека моментално минува низ раните фази на терапии на превентивна хемотерапија. Ракот е откриен за време на тестовите направени по абдоминална операција. Подоцна, принцот Хари и Меган Маркл испратија официјална порака до Кејт Мидлтон во која ја изразуваат нивната поддршка за принцезата од Велс.

Шанен Доерти: Морбидните теории ја натераа Кејт Мидлтон да објави дека има рак

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....