4.8 C
Скопје
07:26 - 27 февруари, 2024

Ознака : џеј

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Џеј за филмот „Недела“: „Фалеше повеќе музика, премногу го имаше брат му Џамба“

Еспресо
Марија Рамадановски, ќерка на легендарниот пејач Џеј Рамадановски, ги сподели своите впечатоци за филмот „Недела“ кој се базира на животот на нејзиниот татко. Поминаа речиси...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Јелена Карлеуша „удри“ по Цеца: „Аркан го уби братот на Џеј, а Цеца ја пее насловната нумера на филмот „Недела“

Еспресо
Јелена Карлеуша ја шокираше јавноста со својата изјава. Поп дивата пред камерите проговори за Аркан, Џеј и убиецот на Џамба. Јелена призна дека не го...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ја удирал со камен по главата и го фрлил телото: Убиството на сестрата на Џеј го нарачал нивниот внук, трагедија од која пејачот никогаш не се опоравил

Еспресо
Во Белград синоќа се одржа премиерата на филмот „Недела“ за животот на починатиот пејач Џеј Рамадановски, чиј живот беше полн со подеми и падови, љубов...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Кое е момчето што го глуми малиот Џеј во филмот „Недела“: Се подготвуваше за снимање со месеци бидејќи не знае да чита

Еспресо
Ален Селими во филмот „Недела“ („Недеља“) го игра Џеј Рамадановски од периодот кога бил момче. Филмскиот продуцент Владан Анѓелковиќ изјави дека го забележале додека продавал...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Цеца ја објави песната посветена на Џеј Рамадановски, а напишана од Марина Туцаковиќ: Многу емоции

Еспресо
Пред нешто повеќе од три години не напушти легендата на фолк музиката Џеј Рамадановски. Филмот за него беше премиерно прикажан во Србија вчера а песна...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Џеј Рамадановски открива зошто не дошла на настанот за татко ѝ: „Не бевме поканети“

Еспресо
Премиерата на филмот „Недела“ за детството и почетокот на кариерата на Џеј Рамадановски се очекува на 6 декември, а пред неколку дена премиерно беше прикажан...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Џеј се препушти на пороците по разводот“: Поранешниот сопруг на Аница Добра за животот и љубовта на Рамадановски

Еспресо
Вчеравечер во омилениот локал на покојниот пејач беше прикажан трејлерот за филмот за Џеј Рамадановски, а на проекцијата присуствуваше и неговиот близок пријател, Миќа Совтиќ....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Џеј Рамадановски сподели убави вести: По свадбата, има нешто ново

Еспресо
Ќерката на легендарниот Џеј Рамадановски, Марија Рамадановски по венчавката ги спакува куферите и заедно со сопругот го напушти Белград. Заминаа на заслужен меден месец, а...
СветСлајдерСцена

ТРАГИЧЕН ИСХОД ОД ПОТРАГАТА: Исчезнатиот млад глумец пронајден без знаци на живот

Еспресо
По неколкудневна потрага по актерот, глумцеот бил пронајден мртов во автомобилот. Актерот Мозес Ј. Мозли (31) кој глумеше зомби во серијата The Walking Dead, бил...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Џеј Ло долго време не прошетала со волку длабоко деколте! Се спушта до папокот, а еден детал ги збуни сите! (ФОТО)

Еспресо
Џенифер Лопез (50) може да облече буквално се што ќе замисли и посака, бидејќи тоа и го дозволува совршено обликуваното тело за кое води сметка...