10.8 C
Скопје
22:35 - 3 март, 2024

Кое е момчето што го глуми малиот Џеј во филмот „Недела“: Се подготвуваше за снимање со месеци бидејќи не знае да чита

Ален Селими во филмот „Недела“ („Недеља“) го игра Џеј Рамадановски од периодот кога бил момче.

Филмскиот продуцент Владан Анѓелковиќ изјави дека го забележале додека продавал рози во Скадарлија.

Го поканиле на кастинг, а тој ја отпеал песната „Недеља“ и така ја доби улогата.

„Ален е прекрасен. Не знае да чита. Имавме човек на снимање кој мораше да работи со него. Тој можеше да го научи текстот. Го подготвуваме за снимање со месеци. Тој сними три епизоди од серијата. Отпрвин се исплашив, но на снимањето помина добро“, изјави режисерот Немања Ќераниќ.

Како што е познато, возрасниот Џеј го игра Хусеин Аљевиќ – Хуса.

„Четири месеци баравме кој ќе го глуми Џеј, а потоа некој го предложи Хуса. Бев многу запознаен со неговата музика.Знаевме дека ќе биде големиот Џеј. Тој донесе автентичност. Филмот ‘Недела’ не е само за музика, туку и за двајца браќа Исо Леро Џамба и Џеј…“, изјави Ќераниќ.

Џамба го игра Марко Јанкетиќ, а во актерската екипа се и Алексеј Бјелогрлиќ, Маша Ѓорѓевиќ, Марко Ивановиќ, Милица Јаневски

Филмот „Недела“ („Недеља“)премиерно ќе биде прикажан на 16 јануари во Белград.

Слични објави

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо
Се вчитува....