8.8 C
Скопје
08:10 - 27 февруари, 2024

Ознака : Светлана Цеца Ражнатовиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Злобница, само сакаше фотографија покрај ковчегот! Карлеуша ги нападна Цеца и Фута, објави приватна преписка со покојниот син на Марина Туцаковиќ

Еспресо
Јелена Карлеуша објави приватна преписка со покојниот син на Фута и Марина Туцаковиќ, бесна е на композиторот! Владимир Мариќ, директор на „Connect network“, изјавил дека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) На неа сè е лежерно и спортско, а чини илјадници евра: Еве колку платила Анастасија Ражнатовиќ за стајлингот во кој оди на шопинг

Еспресо
Ќерката на српската фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, и нејзиниот сопруг, фудбалерот Немања Гудеља се вдомија во Севиља, Шпанија. А, Анастасија на социјалните мрежи редовно...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вељко упадна на пробата на Цеца и предизвика хит реакција! Ја покажа мајка си без шминка и во домашни влечки

Еспресо
Вељко Ражнатовиќ тајно ја снимил својата мајка, српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ и тоа во досега невидено издание. Имено, Цеца организирала проба со своите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Поранешниот дечко на Цеца ѝ приреди изненадување на мисицата! Богдан ја остави Јована без зборови

Еспресо
Богдан Срејовиќ, поранешен партнер на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, веќе некое време ужива во љубовта со ријалити ѕвездата Јована Љубисављевиќ. Јована и Богдан се...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Цеца каква што не сте ја виделе до сега: Природна, без силикони и со кратка коса

Еспресо
Стара фотографија на Светлана Цеца Ражнатовиќ предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Една од најпопуларни пејачки во регионот и членка на жирито на шоуто „Ѕвездите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Од сумата ќе ви се сврти во глава: Цеца и Теа Таировиќ за 70.000 евра ќе пеат на Ромскиот бал во Скопје

Еспресо
Српските пејачки Светлана Цеца Ражнатовиќ и Теа Таировиќ ќе бидат главни музички ѕвезди на познатиот „Ромски бал“ во Скопје, кој ќе се одржи на 18...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Испливаа првите фотографии од Цеца и Фута: По обновената соработка во студио, откриено е на што работат 

Еспресо
Српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот композитор Александар Радуловиќ Фута, инаку сопруг на Марина Туцаковиќ, по подолго време ја обновија соработката. Имено, Цеца...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца првпат за забременувањето со ин-витро: Имав 22 години, Аркан веќе тогаш имаше седум деца

Еспресо
Српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ зборуваше за љубовта со Жељко Ражнатовиќ Аркан, за начинот на кој се запознале, а за првпат проговори и за...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Двојна прослава во семејството на Цеца: Вељко Ражнатовиќ се огласи со најемотивните зборови досега

Еспресо
Лидија Оцокољиќ, сестрата на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, вчера го прослави роденденот, а по тој повод беше организирана мала семејна веселба. Бидејќи не пропушта...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Никогаш не би ги поврзале! Оваа актерка ѝ е кума на Цеца Ражнатовиќ, кумството трае 15 години

Еспресо
Ретко кој знае дека познатата српска актерка е кума на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ. Станува збор за Љубинка Клариќ, која ретко зборува за...