Tag : вељко ражнатовиќ

Балкан Слајдер Сцена

ВИДЕО: Додека Вељко и Богдана уживаат, погледнете кој го анимира малиот Жељко!

Васко Спасоски
Откако Вељко и Богдана Ражнатовиќ на почеток на летово го донесоа на свет првиот внук на фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, кој го доби името Жељко, по...
Балкан Слајдер Сцена

Дунав не би ги испрал: Вељко и Богдана во кал до глава! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Тазе-таткото Вељко Ражнатовиќ по изолацијата во која беше со мајка си Цеца, веднаш се упати во Тител кај својата сопруга и новородениот син Жељко. Имено,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Еспресо
Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители, а една од најголемите балкански ѕвезди од денес е горда баба! Иако семејството Ражнатовиќ се надеваше дека првиот внук...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Вељко Ражнатовиќ сподели досега необјавена фотографија од венчавката!

Еспресо
Венчавката на Вељко Ражнатовиќ и прекрасната Богдана (тогаш Родиќ) привлече многу внимание на Балканот, па затоа јавноста будно го следеше секој нивни најмал чекор. Сепак,...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Како што знаете, чекам дете…: Вељко Ражнатовиќ донел важна одлука во време на пандемија!

Васко Спасоски
Младиот боксер Вељко Ражнатовиќ гостуваше во познатата емисија „Ново утро“, а со водителскиот пар Деа Ѓурѓевиќ и Предраг Шарап зборуваа за актуелната светска тема, коронавирусот....
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Вељко објави фотка од свадбата, а потоа следеше лавина коментари поради описот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана наскоро ќе станат родители, а идниот татко не ја крие гордоста и среќата по тоа прашање. Имено, Вељко често објавува заеднички фотографии...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца потврди дека семејството Ражнатовиќ нема да подготвува соба за приновата, а причината е многу интересна!

Васко Спасоски
Богдана Ражнатовиќ (24) е во шестиот месец од бременоста, а нејзината свекрва, пејачката Цеца Ражнатовиќ со нетрпение го очекува доаѓањето на својот прв внук. Она...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Лумперајка до зори: Вељко и Богдана на Копаоник прославија три години љубов!

Васко Спасоски
Вељко Ражнатовиќ (23) во моментов ужива на Копаоник со бремената сопруга Богдана Родиќ (24) каде прославуваат и три години од својата љубовна врска. Имено парот...
Uncategorized

Вељко Ражнатовиќ целиот во модринки: Грбот му е скроз црвен, а сите го прашуваат што се случило… (ФОТО)

Слободен печат
Вељко Ражнатовиќ ги изненади своите пријатели на социјалните мрежи на кој грбот му е скроз црвен. Многумина се загрижиле поради модринките на Вељко, меѓутоа тој...
Uncategorized

Цеца не ја покани оваа колешка: „Не очекував да добијам покана, но се радував како да го женам синот“ (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Гоца Божиновска (54) изјавила дека на Цеца Ражнатовиќ (46) воопшто не ѝ било лесно на свадбата на нејзиниот син Вељко ѝ неговата понежна...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian