18.8 C
Скопје
15:35 - 20 април, 2024

Ознака : концерт

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Лом на концерт на Тања Савиќ: Тепачка, тотален хаос, сè испокршено

еспресо
Како што пренесуваат босанските медиуми, поради овој немил настан со соопштение се огласило и Министерството за внатрешни работи на ХНЖ од каде потврдиле дека дошло...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

На Цеца ѝ требаат два милиона за концерт и за албум: „Не може овој јуни…“

еспресо
Светлана Цеца Ражнатовиќ во последно време закажува се повеќе концерти низ регионот и често е специјална гостинка на приватни прослави бидејќи сака да сними албум...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Тања Савиќ итно го прекина настапот: Наплив на емоции упатени за Мухамед

еспресо
Пејачката Тања Савиќ ужива во врската со пилотот Мухамед Бешиќ и не крие дека никогаш во животот не била посреќна, а нејзиниот најнов потег ги...
UncategorizedБалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Петар Грашо со втор концерт во Скопје

Еспресо
Популарниот хрватски музичар Петар Грашо го распродаде првиот и ќе одржи втор концерт во Скопје, во Македонска филхармонија. Вториот концерт на Грашо е закажан за...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

На ден пред 74-от роденден, Горан Бреговиќ со концерт во Скопје: „Кој не полуди, тој не е нормален“

Еспресо
Во годината кога се одбележуваат јубилејни 50 години од основањето на познатиот бенд „Бијело дугме“ и на само еден ден пред 74-от роденден, Горан Бреговиќ,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Пинк итно го прекина концертот: Жена во публика почнала да се пораѓа

Еспресо
Пинк морала да го прекине концертот поради необична причина. Имено, додека ја изведуваше песната „Our Song“, пејачката одеднаш му порача на бендот да престане да...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Пријовиќ „дрмна“ чаша виски среде концерт: На пејачката ѝ „попуштија кочниците“, па го направи вистинскиот потег

Еспресо
Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ синоќа во Арена Загреб го одржа вториот од петте закажани концерти. На самиот концерт, за време на вториот блок, Пријовиќ...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Неодолив танц на бабата на Александра Пријовиќ на концерт: „Баба ми е модерна, има и инстаграм“

Еспресо
За време на престојот во Загреб, кога во ек се нејзините концерти во преполната загрепска Арена, Александра Пријовиќ им откри на новинарите детали за нејзината...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Голема трагедија на концерт на Тејлор Свифт: Обожавателка починала од возбуда

Еспресо
Пејачката Тејлор Свифт моментално е на светска турнеја. Ана Клара Беневидес почина во петокот вечерта на стадионот Естадио Олимпико Нилтон Сантос, а постојат сомнежи дека...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Пријовиќ со спектакуларен концерт во Ниш: Јелена Ѓоковиќ највесела во публика, сите песни ги пее наизуст

Еспресо
Александра Пријовиќ вчеравечер настапи во Ниш, повторно со спектакуларен концерт. Салата била преполна, како што известуваат српските медиуми, а кога пејачката се појавила на сцената,...