Tag : Сенидах

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца имала важна улога во детството на Сенидах: Погледнете што вели познатата раперка за кралицата на турбо-фолот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период...
Балкан Ви Препорачуваме Лајфстајл Музика Сцена

Сенидах објави нова песна: Погледнете го спотот и слушнете ја нумерата „Само уживај“! (ВИДЕО)

Еспресо
Пејачката Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах, објави нова песна со наслов „Само уживај“. Новата нумера за популарната пејачка ја напиша Бенјамин Крнетиќ, додека аранжманот е...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Дино Мерлин и Сенидах снимија дует!

Васко Спасоски
Дино Мерлин (57) пред месец дена сними дуетска песна со Сенидах (34) која светлината на денот ќе ја здогледа многу наскоро. – Ова ќе биде...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мислеа дека е Ким Кардашијан: Сенидах со нова провокативна фотка во бикини (ФОТО)

Еспресо
Пејачката Сенидах реши да ги почасти следбениците со фотка од базенот на која во прв план е нејзиното бујно деколте. Сенидах позираше во костим за...
Лајфстајл Сцена

Познатата пејачка Сенидах ја крена маичката и ги покажа градите (ФОТО)

Igor
Една од најпопуларните пејачки во моментов на Балканот, Сенидах ги изненади своите 348.000 фанови на Инстаграм со последната фотографија која ја објави. Атрактивната пејачка ја...
Лајфстајл Сцена

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледаше Сенидах пред да стане позната во регионот (ФОТО)

Igor
Таа е една од најбараните пејачки моментално на просторите на поранешна Југославија. Се вика Сенида Хајдарпашиќ, а сите ја знаеме како Сенидах. Сенидах е родена...