22.8 C
Скопје
17:04 - 30 мај, 2024

Ознака : ким

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ќерката на Канје и Ким Кардашијан ја нацрта маќеата гола: „Ова ме прави тажна“

Еспресо
Канје Вест и Ким Кардашијан го делат старателството над нивните четири деца, што, како што рече во едно интервју минатата година Ким, и е многу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Канје Вест објави ризични фотографии од Бјанка Ценсори: „Создава нова Ким Кардашијан“

Еспресо
Фотографијата доаѓа откако Вест ја критикуваше Ким Кардашијан дека е „претерано сексуализирана“. Контроверзниот рапер, кој влета во брак со Ценсори во декември 2022, сподели сет...
ЕспресоСлајдер

Јужна Кореја одговори на тоа што сестрата на Ким Џонг-ун го навреди претседателот: Сеул разочаран од „вулгарниот јазик“

Еспресо
Сеул разочаран од „вулгарниот јазик“ на сестрата на Ким Џонг-ун против јужнокорејскиот лидер. Сеул е разочаран од „вулгарниот јазик“ на сестрата на Ким Џонг ун, ...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни Приказни

Бизарните навики на Ким Јонг Ун, првиот човек на Северна Кореја: Фрла милиони на харем, а „нуклеарките“ и проектилите му се најзабавни играчки

Ј.К.Д
Висок е само 165 сантиметри, но носи чевли со специјални влошки што го прават да достигне 170 см, се бори со своите 130 килограми, најголема...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Претседателот на Северна Кореја ги „лечи“ граѓаните: „Гаргара со солена вода против коронавирусот!“

Еспресо
Гаргара со солена вода против вирусот. Ова е лекот што Ким Џонг-ун, претседателот на Северна Кореја им го предложи на граѓаните позитивни на Ковид, според...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

По првиот случај на ковид: „Максимална вонредна состојба“ по наредба на Ким во Северна Кореја

Еспресо
По првиот случај Ковид-19, Северна Кореја комплетно се „заклучува“ по наредба на Ким: „Максимална вонредна состојба“. Врховниот лидер на азиската држава одлучи да усвои национални...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

КАРДАШИЈАН СЕ ВРАЌААТ СО НОВО РЕАЛНО ШОУ: Ким најави дека ќе открие детали за Пит Дејвидсон

Еспресо
Популарниот клан Кардашијан најавија големо враќање на телевизиските екрани со ново реално шоу, а Ким вети дека ќе ги објасни „сите детали што секој сака...
СветСлајдерСцена

ПИТ ДЕЈВИДСОН ЗА ПРВПАТ ЈА НАРЕЧЕ КИМ КАРДАШИЈАН „ДЕВОЈКА“: Како реагираше Канје?

jasmina.kantardzieva
Комичарот на Saturday Night Live во едно неодамнешно интервју ја официјализираше својата врска со Ким Кардашијан, додека Канје беше забележан на вечера со девојка многу слична...
СветСлајдерСцена

КАНЈЕ ЈА ОБВИНИ КИМ ДЕКА НЕ МУ ДАВА ДА ГИ ВИДИ ДЕЦАТА: Раперот го обвини новото момче на старлетата!

Еспресо
Нов испад на раперот Канје Вест. Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан му се налути на својот поранешен сопруг, раперот Канје Вест, бидејќи изјавил дека таа не...