33.8 C
Скопје
16:09 - 24 јуни, 2024

Ознака : навики

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни Приказни

Бизарните навики на Ким Јонг Ун, првиот човек на Северна Кореја: Фрла милиони на харем, а „нуклеарките“ и проектилите му се најзабавни играчки

Ј.К.Д
Висок е само 165 сантиметри, но носи чевли со специјални влошки што го прават да достигне 170 см, се бори со своите 130 килограми, најголема...
Здрави навикиЗдравје

Колку често треба да ја менуваме постелнината во летните месеци?

Еспресо
Перењето и одржувањето на облеката и постелнините чисти е обврска која треба да ја исполнувате редовно, особено кога е во прашање чаршавот и покривачот со...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Извадете го стресот од домот со овие совети: Предмети и навики кои се скриен извор на негативна енергија

М.Р.
Во последно време, многу луѓе работат од дома и многу луѓе поминуваат многу време во меѓу „четири ѕида“, и не е изненадувачки што повеќе внимание...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Навики што ја бркаат од нас среќата: Победниците никогаш не ги прават овие 7 работи!

еспресо
За жал, самите ги компликуваме нашите животи толку многу што честопати дури и не забележуваме кога среќата е токму пред нас. Започнете од нула и...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЧЕТИРИ НАЈЛОШИ народни лекови: Не само што не делуваат, туку можат сериозно да го нарушат здравјето

Еспресо
Народните лекови се познати уште одамна и многумина се сведоци за нивните позитивен ефекти. Сепак, некои од нив воопшто не делуваат и целосно се бескорисни....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СЕКОЕ УТРО се туширала со ЛАДНА ВОДА во рок од една недела: Ова се резултатите за секој ден поединечно!

М.Р.
Стефани Хоуп со месеци слушала за придобивките од туширањето со ладна вода. Слушнала дека позитивно влијае на психата, кожата, косата и дека го олеснувало воспалението...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

УБАВ/A НА МАЈКА: Овие две работи децата ги наследуваат само од мајките

М.Р
Во животот на едно дете мајката има огромнна улога, па така од неа се наследуваат специфични карактеристики и квалитети. Без разлика на тоа дали личите...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

10 ВИТАМИНИ ЗА ПОБРЗО ТОПЕЊЕ НА КИЛОГРАМИТЕ ПРИ ВЕЖБАЊЕ: Оваа топ листа е библија за формирање на топ тело!

Еспресо
На сите ни е познато дека витамините ни се неопходни, без разлика дали вежбаме или не, но и тоа дека не сите витамини и не...
СветСлајдерСцена

СЛАВНИТЕ ДАМИ И НИВНИТЕ УЖАСНИ НАВИКИ: Џенифер Лопез има чудна опсесија, на Кајли Џенер инстаграмот ѝ делува на менталното здравје…

Еспресо
Кога ќе ги видиме познатите дами  си помислуваат дека живеат совршен живот. Убави се, секогаш средени и дотерани, имаат пари, насмеани се…Но, сепак, многу од...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

СЕ БУДИТЕ СЕКОЈ ДЕН ВО ИСТО ВРЕМЕ? Еве како тоа ви влијае на животот

Еспресо
Неколку студии покажаа дека постојаниот сон и постојаната утринска рутина придонесуваат за поздрав начин на живот. Истовременото легнување порано и како и самото будење може...