11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : навики

Лајфстајл Свет Слајдер Стил

Безвременски совети за убавина од принцезата Дијана

И. Т.
Принцезата Дијана многумина ја сакаа поради нејзината безгранична добрина. Но, тоа не е сè по што светот ја памети. Таа беше модна икона и остана...
Ви препорачуваме на СП Здрави навики Здравје Слајдер

ФИТНЕС: Вежбате, а резултатите не се гледаат, што да се прави?

Еспресо
Често се случува да вежбаме, а резултатите да не се гледаат, но и да не губиме на тежина. Иако можеме да очекуваме многу ползи од...
Здравје Истражувања Семејство Слајдер

РАСТЕЊЕ СО ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ: Помал ризик за алергии, децата ќе бидат поактивни од нивните врсници

И. Т.
Грижата за куче може да им помогне на децата да останат активни. Малите деца кои имаат кучиња вежбаат 11 минути дневно повеќе од нивните врсници...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ТРАУМИ ОД ДЕТСТВОТО: 11 навики на луѓе кои пораснале во сиромашно семејство

Еспресо
Независно дали вашите родители имале краткорочни финансиски проблеми или подлабоки, за многумина, сеќавањето на тешко детство останува врежано длабоко во нивната меморија и се рефлектира...
Здрави навики Здравје Слајдер

ЛОШИ НАВИКИ КОИ ГО ЗАБАВУВААТ ВАШИОТ МЕТАБОЛИЗАМ: Ослободете се од нив!

И. Т.
Забавениот метаболизам и нездравите навики се главните виновници за зголемување на телесната тежина. За губење на тежината, неопходно е да се воведат почести оброци, да...
Свет Слајдер Сцена

ШТО ЈАДЕ КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Поранешен готвач во Балморал открива кои се нејзините вкусни задоволства

И. Т.
Како што многумина претпоставуваат, британската кралица Елизабета претпочита да се храни исклучително здраво, особено во летните денови. Нејзиното мени најчесто вклучувало богати мешани салати, свежо...
Лајфстајл

За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

Еспресо
За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата. Не работете ноќе...
Здрави навики

Избегнувајте ги овие лоши навики – Тие ја уништуваат вашата коса!

Igor
Повеќето жени се исплашени од помислата дека ќе почнат да ја губат својата коса, но многумина од нив секојдневно прават работи кои водат токму кон...
Здрави навики

КОНТУРИ, ДОЦРТУВАЊЕ ВЕЃИ… Одвикнете се од овие популарни шминкерски навики

Igor
Ако сте изгледале стотици видеа на Јутјуб или Инстаграм и мислите дека веќе сте експерт во шминкање, не се лажете толку лесно. Голем број од...
Лајфстајл

Сексот наутро ќе ве разбуди подобро од кафето

Igor
Истражувачите од Mattress Advisor спроведоа анкета во која учествуваа 1.000 испитаници кои живеат заедно со партнерот, во врска со нивните сексуални навики. 53 проценти од...