4.8 C
Скопје
15:52 - 3 декември, 2023

Ознака : жени

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Никогаш нема да ги заборавите: Ова се трите најпосебни жени меѓу хорокопските знаци

Еспресо
Именувани се три посебни жени според знакот на Зодијакот. Астролозите наведоа три знаци на Зодијакот меѓу жените, кои не можат да се заборават. Никогаш. Откако...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Џони Деп доби седум минути овации во Кан, неговата режисерка нападната: „Таа е против жените!“

Еспресо
Враќањето на Џони Деп во глумата на голема врата со филмот „Jeanne du Barry“ дојде благодарение на режисерката Мајвен Ле Беско, која е поранешна сопруга...
АстроСлајдерХороскоп

Два хороскопски знаци наскоро ќе скокаат од среќа: Среќните девојки на неделата

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе бидат особено успешни следната недела – во периодот од 27 март до 2 април. Станува збор...
БалканСлајдерСцена

Горан Бреговиќ во паралелна врска, жените дознале една за друга и – хаос: Кога двете љубовници се откриле, само обезбедувањето можело да ги спаси живи!

Еспресо
Скандал во Париз настанал поради музичката ѕвезда Горан Бреговиќ. Српските медиуми објавија дека неговите љубовници наводно се степале откаго се „запознале“ меѓусебно. „Бреговиќ добро го...
БалканСлајдерСцена

(Видео) Брука! На осмомартовски концерт на Саша Матиќ, тепачка меѓу жени: Да не се најдоа мажи да ги разделат…

Еспресо
Синоќа на осмомартовскиот концерт на Саша Матиќ во арената Штарк во Белград се случил инцидент кога неколку девојки од публиката се степале, јавуваат српските медиуми....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Валентина Дисоска за жените во претприемништвото: „До сега формиравме десетина Совети во општините, очекуваме нови во блиска иднина“

Ј.К.Д
Претседателката на Националната платформа за женско претприемништво Валентина Дисоска заедно со својот тим активно дејствуваат во креирање предлог јавни политики, поточно во креирање цело движење...
АстроСлајдерХороскоп

Пријатно изненадување: Жените од четири хороскопски знаци ќе имаат многу среќа на 8 март

еспресо
Астролозите кажаа кои претставници на хороскопски знаци ќе имаат многу среќа утре, na 8 март. На листата на среќници има четири знаци од Зодијакот. Кој...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Кејт Бланшет и украинската активистка Олена Шевченко се најдоа на листата на жени на годината на Тајм: Еве кои се другите „исклучителни лидерки“

еспресо
Американскиот Тајм избра жени на годината – 2023. Неодамна престижното списание објави листа на својата веб-страница. Во него беа вклучени 12 познати жени, „извонредни лидери...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(Фото) Во нешто сме први! Македонија ПРВА на листата на застапеност на жените во науката во Европа

Еспресо
Објавена е мапа со информации на УНЕСКО за застапеноста на жените во науката во Европа, која покажува дека Македонија е прва на листата. Пет земји...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Топ 10 Македонки во ИТ индустријата за 2022, според IT.mk

Еспресо
Порталот за информатичка технологија IT.mk објави листа на топ 10 жени од Македонија во ИТ индустријата, кои со своите успеси активно придонесуваат за зајакнување на...